Trwa ładowanie...

Spektakularne zakończenie "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach". Grzegorz Niemczuk wystąpi w prestiżowej Filharmonii Pekińskiej

Wspólny, entuzjastycznie przyjęty występ polskiego pianisty Grzegorza Niemczuka i chińskiego skrzypka Chena Xi w prestiżowej Filharmonii Pekińskiej (Beijing Concert Hall) zamknął tegoroczną edycję "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach". Polski pianista bisował już po pierwszej części koncertu oraz na zakończenie wraz z chińskim skrzypkiem.

Spektakularne zakończenie "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach". Grzegorz Niemczuk wystąpi w prestiżowej Filharmonii PekińskiejŹródło: Materiały prasowe
d32e5ta
d32e5ta

- Podczas koncertu zamknięcia naszego Festiwalu swoją wysoką klasę potwierdziło dwóch niezwykle uzdolnionych artystów młodego pokolenia z Polski i Chin. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie było niejako naszym prezentem bożonarodzeniowym dla chińskiej publiczności. Doświadczyliśmy spotkania dwóch kultur, które nawiązały dialog za pośrednictwem sztuki. Muzyka jest czymś uniwersalnym, czymś co jednoczy ludzi i sprawia, że ich serca biją szybciej – mówił Wojciech Majewski, dyrektor "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach".

Koncert cieszył się olbrzymim zainteresowaniem zarówno licznie przybyłych gości jak i chińskich mediów, które zapowiadały oraz relacjonowały wydarzenie, komentując je bardzo pozytywnie. Występujący na scenie Filharmonii Pekińskiej artyści nie wykluczają, że to spotkanie może być początkiem dalszej współpracy.

– Będzie można dalej budować polsko-chiński muzyczny most – podsumował Wojciech Majewski.

Po koncercie zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom artystyczny Festiwalu, wyrażali zainteresowanie dalszą wspólpracą oraz dodawali, że promowanie Polski w Chinach poprzez kulturę ma sens

d32e5ta

1.edycja "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" odbyła się jesienią ubiegłego roku. Serwisy informacyjne i społecznościowe Państwa Środka określiły "Kręgi Sztuki" mianem "najważniejszego polskiego wydarzenia kulturalnego roku 2016 w Chinach".

Tegoroczna edycja gościła m.in. w Pekinie Wuhan i Changsha. Wydarzenia artystyczno-kulturalne, które zaproponował Festiwal mieszkańcom Chin, to: przegląd klasyki polskiej kinematografii, koncerty polskich wykonawców muzyki klasycznej i jazzu, w tym projekt Primitivo, który tworzą bracia Oleś i Antoni Gralak, prezentacja polskiej branży gier wideo, wystawy fotografii oraz plakatu. W ramach Festiwalu odbyły się również wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki, w tym klasy mistrzowskie dla muzyków.

d32e5ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32e5ta