Trwa ładowanie...
d4b7ejm

Spencer Brown słucha Fryderyka Chopina!

Już 28 października w warszawskiej Progresji Spencer Brown zagra swój pierwszy koncert w Polsce! Podczas rozmowy zdradził nam, dlaczego pokochał muzykę elektroniczną oraz kim dla niego jest Fryderyk Chopin! Czy kariera młodego DJ-a potoczyłaby się inaczej gdyby nie Above & Beyond?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spencer Brown słucha Fryderyka Chopina!
(Materiały prasowe)
d4b7ejm

Jak opisałbyś swoją muzykę osobom, które jeszcze nie miały okazji poznać twojej twórczości?

Moja muzyka została stworzona, by zabrać ludzi w podróż. Mój debiutancki album "Illusion of Perfection” jest zmiksowany w taki sposób, by towarzyszył każdemu słuchaczowi w codziennej podróży. Tworzę muzykę progresywną, od house do trance i od techno po deep house. W swojej twórczości, tak jak w życiu, nie wybieram jednej drogi.

*Już jako dziecko zainteresowałeś się muzyką. Co takiego jest w muzyce elektronicznej, że postanowiłeś właśnie z nią związać swoje życie? *

d4b7ejm

Odkryłem muzykę taneczną, gdy miałem 13 lub 14 lat i zakochałem się w niej. Uwielbiam energię, atmosferę i poczucie jedności – w tych dźwiękach jest coś wyjątkowego, jak w żadnym innym gatunku. Jako dzieciak zacząłem skradać się na koncerty i do tej pory to jest moja prawdziwa pasja.

*Oprócz tworzenia muzyki, jesteś także producentem muzycznym. Jak pogodzić te dwa „zawody”? Co jest łatwiejsze, być DJ-em, czy producentem? *

To dla mnie to samo, bo gram swoje własne produkcje. Jeśli słuchasz niektórych moich setów, zauważysz, że 95-100% muzyki w danym secie to moja własna twórczość.

*Czy mógłbyś podać pięciu artystów, którzy ukształtowali twój gust i styl w muzyce? *

d4b7ejm

Tutaj wybór będzie prosty! Jon Hopkins, Ricardo Villalobos, Chris Liebing, Guy J oraz Tame Impala.

Opowiedz proszę twoją historię dołączenia do rodziny Anjunabeats.

Kiedy miałem 18 lat, wysłałem menadżerowi AVICII'ego kilka moich demo. Przekazał je Timowi, a Tim je wyraził swoją aprobatę dla nich! Dodało mi to dużo pewności siebie i motywacji! W tym samym czasie rozpocząłem współpracę z Above & Beyond, który dzięki EP-ce "Chalice” mnie odkryli. Wtedy poczułem, że rodzina Anjuna świetnie pasuje do mojej muzyki, wspólnie razem tworzymy piękną historię.

*Wspomniałeś o Above & Beyond. Jaka jest twoja pierwsza myśl, gdy słyszysz nazwę tego tria? *

d4b7ejm

Miłość i emocje. Oni są totalnymi legendami. To zaszczyt móc pracować i koncertować z nimi!

*Jako jeden z niewielu muzyków ukończyłeś prestiżową szkołę, stawiasz na swój osobisty rozwój. Czy edukacja jest dla ciebie równie ważna, jak muzyka? A może jest to taki plan awaryjny, jeśli twoja kariera nie pójdzie zgodnie z planem? *

Z pewnością wpłynęło to na mój rozwój jako artysty i osoby. Jestem teraz znacznie bardziej dojrzały niż przed pójściem na Duke University, więc moje zarządzanie czasem i etyka pracy zostały zdecydowanie wzmocnione przez godziny spędzone nad książkami. Dzięki szkole mogłem w inny sposób spojrzeć na produkcję muzyki oraz przyswoiłem wiedzę techniczną na temat siły i przepływu dźwięku, jak również podejścia i pracy nad strukturą dźwięku. Poznanie tych istotnych szczegółów sprawiło, że pewniej czuję się jako artysta i sprawiło to, że moja praca jako producenta muzycznego jest znacznie łatwiejsza.

*Na koniec sprawdźmy twój ogólny poziom wiedzy o naszym kraju. Jak dobrze wiemy, będzie to pierwszy koncert w Polsce. Co słyszałeś o kraju znad Wisły? *

d4b7ejm

Tak, to mój pierwszy występ w Polsce! Nie mogę się doczekać, aż do was przyjadę. Od każdego DJ-a, z którym rozmawiam, słyszę, że polski tłum jest jednym z najlepszych na świecie - pełnym zagorzałych fanów. Wiem, że z Polski również pochodzi Fryderyk Chopin, który jest jednym z moich ulubionych kompozytorów wszech czasów!

*Czego możemy spodziewać się po Twoim występie w Warszawie? *

Zagram w większości autorski materiał - mnóstwo niepublikowanych rzeczy, których nikt wcześniej nie słyszał wraz z moimi największymi przebojami, na które czekają fani.

*Rozmawiał: Jacek Stasiak *

d4b7ejm

Koncert Above & Beyond odbędzie się 28 października w klubie Progresja w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Spencer Brown. Wejściówki można nabywać wyłącznie poprzez stronę: prestigemjm.com

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d4b7ejm

Podziel się opinią

Share

d4b7ejm

d4b7ejm