Trwa ładowanie...

Strzelanina na pogrzebie Nipseya Hussle’a. Jedna osoba nie żyje

11 kwietnia odbył się uroczysty pogrzeb Nipseya Hussle’a. Raper został postrzelony zaledwie niecałe dwa tygodnie temu, 31 marca 2019. Okazuje się, że to nie koniec tragicznych informacji. Podczas ceremonii doszło do kolejnej strzelaniny, w wyniku której jedna osoba zmarła, a trzy zostały ranne.

Share
Strzelanina na pogrzebie Nipseya Hussle’a. Jedna osoba nie żyje
Źródło: East News
d1em0gn

Strzelanina na pogrzebie Nipseya Hussle’a

11 kwietnia odbyła się uroczystość pogrzebowa Nipseya Hussle’a. Podczas przejazdu konduktu żałobnego z trumną zastrzelonego rapera doszło do zamachu. Gdy procesja z żałobnikami przemierzała jedną z głównych ulic Los Angeles, nieznany napastnik zaczął strzelać w kierunku konwoju pogrzebowego.

W wyniku strzelaniny cztery osoby zostały ranne, jedna z nich zmarła na miejscu. O incydencie poinformował szef policji Los Angeles, Michael Moore.

d1em0gn

Ofiarami tragicznego incydentu były czarnoskóre osoby w przedziale wiekowym 30-50 lat, troje mężczyzn i jedna kobieta.

W podobnych okolicznościach zginął sam Nipsey Hussle. Raper zmarł 31 marca 2019 r., został kilkukrotnie postrzelonym przed swoim sklepem odzieżowym Marathon Clothing w Los Angeles. Podejrzany o zabójstwo Eric Holder nie przyznaje się do winy.

Pogrzeb Nipseya Hussle’a

Na pogrzebie Nipseya Hussle’a pojawiło się 20 tys. osób. Ceremonię pogrzebową wyprawiono w wypełnionym po brzegi stadionie Staples Center. Podczas jej trwania odczytano list żałoby napisany przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamę.

"Podczas gdy większość ludzi patrzyła na dzielnicę Crenshaw i widziało tam tylko gangi, naboje i rozpacz, Nipsey widział tam potencjał. Widział nadzieję i społeczność, która nauczyła go, żeby zawsze podążać do przodu - pisał Obama.

d1em0gn

Podziel się opinią

Share
d1em0gn
d1em0gn