Trwa ładowanie...
d3wycyf
News

Szapołowska cieszy się ze wstydliwej nagrody. "Film zarobi jeszcze wiecej"

Film Patryka Vegi pobił kolejny rekord - został uznany najgorszym polskim filmem ubiegłego roku. Wiemy, co o antynagrodzie Węży 2018 myślą aktorzy "Botoksu". Paradoksalnie obsada nie ma powodów do smutku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Botoks"
Kadr z filmu "Botoks" (Materiały prasowe)
d3wycyf

"Botoks" bije rekord za rekordem. Nieważne czy chodzi o rekordową oglądalność, czy o żenadę roku - sukces tego filmu to fakt, że ciągle jest o nim głośno. To właśnie na niego Polacy najchętniej chodzili do kina w 2017 roku. I to właśnie on chwilę później otrzymuje antynagrodę dla najgorszego filmu roku, zgarniając wyróżnienia w 9 z 13 kategorii. Po rozdaniu Węży 2018 nikt nie ma złudzeń - spora część widzów "Botoks" obejrzała tylko z ciekawości.

Główna obsada filmu "Botoks" wraz z reżyserem. Najnowszy film Vegi dla wielu widzów jest rozczarowaniem. PAP
Główna obsada filmu "Botoks" wraz z reżyserem. Najnowszy film Vegi dla wielu widzów jest rozczarowaniem. (PAP, Fot: Stach Leszczyński)

Aktorzy produkcji ciągle utożsamiani są z filmem i chętnie komentują kwestie światopoglądowe poruszane w "Botoksie". Zapytaliśmy ich, jak zapatrują się na antynagrody, których są laureatami. Mimo że to raczej smutny moment dla całej obsady, to gwiazdy Patryka Vegi wydają się być wyjątkowo niewzruszone.

d3wycyf

Piotr Stramowski - NAJGORSZA ROLA MĘSKA i NAJGORSZY DUET NA EKRANIE (z Marietą Żukowską)

"Jestem bardzo zadowolony i uważam to za wielkie wyróżnienie dla mojej postaci. Ogromnie mi miło, bo to moja pierwsza nagroda. Każde wyróżnienie jest dobre" - komentuje aktor.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

O zdanie zapytaliśmy także partnerkę Piotra - Kasię Warnke, która nie była laureatką Węży 2018, ale w filmie zagrała jedną z głównych ról. Aktorka nie skupia się na negatywnych stronach "promocji" "Botoksu" i odparła: "Nie interesują mnie Węże. Nawet nie wiem co to jest".

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Grażyna Szapołowska - WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU

d3wycyf

Grażyna Szapołowska, która w filmie gra szefową przemysłu farmaceutycznego, widzi dobre strony Węży 2018 - "Każdy ma jakiegoś węża. Dobrze, że ja nie mam go w kieszeni... (śmiech). Te nagrody sprawią, że o tym filmie będzie jeszcze głośniej, jeszcze więcej ludzi go obejrzy, a producenci zarobią jeszcze więcej pieniędzy."

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Dla aktorki nagroda w tej kategorii to niewątpliwie wyrazy uznania. Trzeba przyznać, że w filmie Patryk Vega zarezerwował dla jej postaci mało czasu. - Mówiłam Patrykowi kilka razy, żeby dał więcej scen ze mną w tym filmie. Żeby bardziej mnie pokazał. Ja, oglądając "Botoks", mam niedosyt wątków mojej postaci. Proszę zwrócić uwagę, że żaden reżyser nie napisze roli dla kobiety i o kobiecie. Chociaż to się zmienia powoli, przychodzi do nas moda z USA. Zagrałabym jeszcze raz, ale pod warunkiem, że moja rola byłaby dłuższa - wyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską aktorka.

Tomasz Oświeciński jako Darek w filmie "Botoks" Youtube.com
Tomasz Oświeciński jako Darek w filmie "Botoks" (Youtube.com)

Tomasz Oświeciński nie kryje rozczarowania. W końcu jego kariera nabrała rozpędu dzięki Vedze. - "Bardzo mi przykro... To nie jest dobra wiadomość. Ten film zrobił ogromną publiczność. Jeżeli miałbym możliwość, zagrałbym w tym filmie drugi raz. Nie jest dla mnie ważne to, że ten film zyska finansowo na hejcie. Wiadomo, lepiej płakać w Mercedesie niż w Cinquecento. Ale jestem oddanym aktorem dla Patryka Vegi - dzięki niemu istnieję. Ten film nie jest zły. Opinie były podzielone. Mi się "Botoks" podobał, zrobiłem w nim dobrą rolę - nie mam z nim problemu" - zdradza aktor.

d3wycyf

Poprosiliśmy o komentarz samego zainteresowanego - Patryka Vegę - ciągle czekamy na odpowiedź.

Patryk Vega kręci obecnie w Hiszpanii ONS.pl
Patryk Vega kręci obecnie w Hiszpanii (ONS.pl)

W siedmioletniej historii Węży doceniony został już po raz kolejny. Podczas drugiej edycji tego konkursu Akademia nagrodziła go za reżyserię i współscenariusz komedii "Last Minute". Jednak tym razem liczba zdobytych nagród to rekord. "Botoks" z dziewięcioma nagrodami pokonał dotychczasowych rekordzistów, "Kac Wawę" i "Smoleńsk", które otrzymały niegdyś po siedem antynagród. "Jeden z najpopularniejszych filmów 2017 roku w naszych kinach uznany został za najgorszy polski film minionego sezonu" – poinformowała Popkulturowa Akademia Wszystkiego, która sprawuje pieczę nad plebiscytem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3wycyf

Podziel się opinią

Share
d3wycyf
d3wycyf