Trwa ładowanie...

Szef Facebooka rozda majątek. Bo urodziła mu się córka

Mark Zuckerberg ogłosił razem ze swoją żoną Priscillą Chan, że przekaże 99 procent udziałów w firmie na cele społeczne. Decyzja zapadła tuż po narodzinach pierwszego dziecka pary.

Share
Szef Facebooka rozda majątek. Bo urodziła mu się córka
Źródło: Facebook.com
d2hfcmd

Założyciel Facebooka postanowił zamieścić na portalu list skierowany do nowo narodzonego dziecka. Napisał, że zamierza przekazać swoją fortunę na rzecz fundacji Chan Zuckerberg Initiative, której zadaniem jest uczynienie świata lepszym miejscem dla rozwoju dzieci i wyrównywania różnic społecznych.

Bogacz zapowiada, że na cele społeczne przeznaczy aż 99 procent swoich udziałów. To oznacza niebagatelną kwotę około 45 miliardów dolarów.

Na razie Zuckerberg nie podał szczegółów finansowania organizacji. Wiadomo tylko, że w ciągu najbliższych trzech lat Chan Zuckerberg Initiative dostanie wsparcie w wysokości około 1 miliarda dolarów rocznie. Pieniądze będą pochodziły z akcji Facebooka.

Skąd ta hojność? Małżeństwo już od dawna starało się o dziecko. W przeszłości Chan Zuckerberg trzykrotnie poroniła. Dla Marka i Priscilli Chan narodziny Max to spełnienie marzeń.

List do córki Zuckerberga możecie znaleźć tutaj!

d2hfcmd

Podziel się opinią

Share
d2hfcmd
d2hfcmd