Trwa ładowanie...
dvth3mc

Sztuka interpretacji: 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Tym razem jeszcze bardziej różnorodny, brawurowo łączący tradycję i awangardę festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-25 marca 2018r. Katarzyna Nosowska, Krzysztof Globisz, gala poświęcona twórczości Wojciecha Młynarskiego i koncert pod wodą, to tylko część zaplanowanych atrakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
wrocławski Teatr Capitol
wrocławski Teatr Capitol (Materiały prasowe)
dvth3mc

Zaproszenie na tegoroczny Przegląd przyjęła Camille – paryska gwiazda "eksperymentalnego popu". Na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol artystka zaśpiewa utwory z najnowszego albumu "OUÏ". To piosenka francuska w zachwycająco ekscentrycznym wydaniu.

Najbardziej oczekiwany koncert festiwalu to Koncert Galowy, poświęcony twórczości zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Młynarskiego. - Spośród niemal trzech tysięcy utworów, które zostawił nam odchodząc przed rokiem, wybraliśmy te, które najdotkliwiej opowiadają nasz świat, dziś, tu i teraz, mimo że pisane były w czasach pozornie minionych. – mówi reżyserka, Agnieszka Glińska. Gala nosi tytuł jednej z jego piosenek: "Miłe Panie i Panowie bardzo mili”.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Koncert Finałowy reżyseruje w tym roku Ewa Kaim, aktorka Narodowego Teatru Starego i wykładowczyni krakowskiej AST. Pierwsza część koncertu to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i emocje związane z wyborem laureatów przez jury, dziennikarzy i publiczność. W drugiej części, zatytułowanej "CO TO ZA DOM!”, złożonej z wierszy polskich poetów i piosenek Maanamu, Kultu, Rezerwatu, Siekiery, zobaczymy m.in. Katarzynę Nosowską, Krzysztofa Globisza i Jerzego Trelę.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Warto zwrócić uwagę na premiery festiwalu: "Flower Power” w reż. Jerzego Bielunasa, najsłynniejsze hity epoki dzieci-kwiatów i wiersze Jacka Podsiadły z muzyką Mateusza Pospieszalskiego, w gwiazdorskiej obsadzie, koncert Katarzyny Groniec z materiałem z nowej płyty "Ach!”, a wśród wydarzeń towarzyszących – na L.U.C-a i jego muzykę do filmu "Good L.U.C.K”.

dvth3mc

Jak każe tradycja, na festiwalu zaśpiewa ubiegłoroczny laureat Złotego Tukana, Marcin Januszkiewicz ("Osiecka po męsku”). W programie Przeglądu znajdzie się też "AquaSonic”: podwodny koncert i olśniewające widowisko. Zanurzeni w akwariach artyści śpiewają i grają na specjalnie spreparowanych instrumentach. To kolejny krok poza granicę klasycznej interpretacji piosenki, wyprawa po dziecięce zdumienie i zachwyt.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Przegląd Piosenki Aktorskiej to jedyny na świecie festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie – nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym – piosenka nie jest już tylko dodatkiem. To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Obserwacjom, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość, poświęcony jest wrocławski festiwal.

*Bilety dostępne na: www.ppa.wroclaw.pl oraz w kasach Teatru Muzycznego Capitol. *

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

dvth3mc

Podziel się opinią

Share
dvth3mc
dvth3mc