Trwa ładowanie...

Tak wyglądają święta rodziny królewskiej!

W Boże Narodzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie ma miejsca na przypadek! Każda minuta świąt jest doskonale zaplanowana Kate i William muszą trzymać się ściśle ustalonego harmonogramu. W tym okresie, za murami pałacu Buckingham jest bardzo ciekawie!

Share
Tak wyglądają święta rodziny królewskiej!
Źródło: East News
dk4mnxk

Nawet w święta Charlotte, George, Kate i William mają ściśle określony plan dnia, który jest narzucony przez Królową. Te dni nie są dla nich okresem odpoczynku i swobodnych spotkań z najbliższymi. Tu wszystko jest dokładnie zorganizowane, nawet prezenty czy odwiedziny u poszczególnych członków rodziny! Jak wygląda Boże Narodzenie u najbardziej szanowanej rodziny w Wielkiej Brytanii?

"Royal Family" przyjeżdża do posiadłości Sandringham House w hrabstwie Norfolk. Królowa jest tam już kilka dni wcześniej, aby wszystkiego dopilnować osobiście. Co ciekawe, każdego roku swą podróż do tego miejsca odbywa pociągiem! Wyrusza ze słynnej londyńskiej stacji King's Cross aż do King's Lynn.

W Wigilię rodzina królewska jedzie do położonego nieopodal rezydencji Sandringham Castle Rising, gdzie rokrocznie rozgrywa się charytatywny turniej piłki nożnej. Po sportowych zmaganiach jest czas na poczęstunek i herbatkę - koniecznie Earl Grey oraz świeże bułeczki na przekąskę.

dk4mnxk

Po piłkarskich rozgrywkach członkowie rodziny wracają do rezydencji by przystroić choinkę, która mierzy 6 metrów. Jak co roku drzewko przystrojone zostanie aniołkami królowej Victorii, po czym pod choinką kładzione są prezenty. Rodzina rozpakuje je jeszcze tego samego dnia.

Wszystko musi być zgodne z tradycją i religią, tego wymaga sama królowa Elżbieta, dla której te święta są bardzo ważne. Kate i Wiliam po bożonarodzeniowym śniadaniu wybierają się na mszę do miejscowego kościoła p.w. Marii Magdaleny. Jest tam także królowa, która przyjmuje prywatną komunię świętą.

Po mszy rodzina znów zbiera się w Sandringham, gdzie spożywają lunch, który zaczyna się dokładnie kwadrans po 13 i trwa nie więcej niż 50 minut. Po sycącym posiłku przychodzi czas na kawę i ciasteczka, które są spożywane przed telewizorem, tak aby cała rodzina mogła obejrzeć orędzie królowej Elżbiety. Sama królowa nie uczestniczy w tym, woli udać się do swojego pokoju i obejrzeć przemówienie w samotności.

W Drugi Dzień Świąt brytyjska rodzina królewska spędza u Kate i Wiliama. To będzie szczególny czas, gdyż będą to pierwsze święta księżniczki Charlotte! W tym dniu Kate i jej rodzina przyjmuje specjalnych gości, podając im my i.in. zimową zupę z rozgrzewającymi ziołami, łososia, szkockie pasztety, szynki, pieczone ziemniaki, bożonarodzeniowy pudding oraz ulubione przez Middletonów, nasączane biszkopty z waniliowym kremem z malinami.

dk4mnxk

Po takiej uczcie książę Filip organizuje polowanie, w którym biorą udział Karol, Harry, Wiliam oraz najbliżsi Kate. Po powrocie rodzina zasiada przed telewizorem, by obejrzeć świąteczny odcinek ulubionego serialu.

dk4mnxk

Podziel się opinią

Share
dk4mnxk
dk4mnxk