Trwa ładowanie...
d2l6eoc
Megafon.pl
News

Taki wynik mógł osiągnąć tylko Ed Sheeran

Gwiazdor popu po obu stronach Atlantyku, Ed Sheeran, jest nowym rekordzistą serwisu Spotify w kategorii najczęściej streamowanego albumu w ciągu jednego dnia. Trzeci longplay angielskiego wokalisty, zatytułowany "÷" , ukazał się 3 marca. W dniu premiery 56,727,861 użytkowników Spotifya posłuchalło dzieła. To najlepszy wynik w historii serwisu. Wcześniejszy rekord należał do The Weeknda, którego "Starboy" wygenerował w jeden dzień ponad 29 milionów streamów.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ed Sheeran
Ed SheeranŹródło: East News, Fot: FaceToFace/REPORTER
d2l6eoc

Również sprzedaż płyty robi wrażenie. Już pierwszego dnia rozeszła się w liczbie 232 tysięcy egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii! Trzy dni później ta liczba wynosiła już 432 tysiące! Dzięki temu Sheeran osiągnął wynik sprzedaży ponad dwa razy lepszy, niż wszystkie pozostałe albumy znajdujące się w TOP 200 sprzedaży płyt na Wsypach Brytyjskich.

Ed Sheeran fot. Warner Music Poland Ed Sheeran fot. Warner Music Poland materiał prasowy/Megafon.pl
Ed Sheeran fot. Warner Music Poland Ed Sheeran fot. Warner Music PolandŹródło: materiał prasowy/Megafon.pl

Za produkcję materiału "÷ (Divide)" odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Wokalista skorzystał także z talentów producenckich Johnny'ego McDaida, Mike'a Elizondo i Steve'a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu "RMS Queen Mary 2". Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

d2l6eoc

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę.

Poprzednia płyta Sheerana to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed wystąpił na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2l6eoc

Podziel się opinią

Share
d2l6eoc
d2l6eoc