ycipk-2dqmge

Taylor Swift najlepiej zarabiającą wokalistką. Przebiła Beyonce

Do tej pory to Beyonce królowała na szczytach list najlepiej zarabiających artystek. W 2019 r. zdetronizowała ją Taylor Swift.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taylor Swift
Taylor Swift (PAP/EPA, Fot: JUSTIN LANE)
ycipk-2dqmge

W mediach została opublikowana lista najlepiej zarabiających wokalistek. Według magazynu "Forbes" pierwsze miejsce zajęła Taylor Swift, a tuż za nią znalazła się Beyonce. Do tej pory to autorka hitów takich jak "Crazy in Love", czy "Lemonade" triumfowała.

Taylor Swift prześcignęła koleżankę z branży dokładnie o 104 mln dolarów. Ranking dotyczy okresu od czerwca 2018 r. do czerwca 2019 r. Według magazynu "Forbes", wokalistka prześcignęła Beyonce głównie dzięki trasie koncertowej Reputation Stadium Tour, która osiągnęła rekordowy wynik krajowy w wysokośc 266 mln dol.

ZOBACZ: Kim są rodzice największych gwiazd w Hollywood?

ycipk-2dqmge

Poza tym Swift podpisała nową umowę z wytwórnią płytową, która opiewała na dziewięciocyfrową kwotę. Dla kontrastu w tym samym okresie Beyonce zarobiła "tylko" 81 mln dolarów. Jej dochody pochodzą głównie z trasy koncertowej On The Run II z mężem Jayem-Z, a także z albumu "Homecoming" i za film na Netflixie.

Patrząc na to zestawienie, można wywnioskować, że muzycy najwięcej mogą zarobić dzięki trasom koncertowym. Trzecie miejsce zajęła Rihanna, która zarobiła 61 mln dolarów. Głównie ze względu na efektowne wspólne przedsięwzięcie jej marki Fenty Beauty z luksusową firmą LVMH.

W pierwszej piątce znalazła się dawna rywalka Swift, Katy Perry, która zajęła 4. miejsce z 57,5 mln dol., a następnie Pink - 57 mln dol.

ycipk-2dqmge
Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2dqmge

ycipk-2dqmge
ycipk-2dqmge