Trwa ładowanie...
d2rb9id

Taylor Swift nie mogła kupić praw do swojej muzyki. Odpowiada wytwórni

Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki na rzecz agenta Scootera Brauna. Zdaniem Scotta Borchetta, właściciela wytwórni Big Machine Records, wokalistka miała wcześniej możliwość wykupić swoje utwory. Artystka i jej prawnik zaprzeczają temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki
Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki (East News)
d2rb9id

Taylor Swift nie mogła kupić praw do swojej muzyki

Wcześniej prawa do twórczości Taylor Swift należały do Big Machine Label Group. Wykupił je Scooter Braun, były agent piosenkarki, za 300 mln dol. Skrytykowała potem tę transakcję i uznała za skandaliczną. Do tego ma złe wspomnienia ze współpracy z Braunem. Uważa, że ją prześladował i torpedował jej karierę.

Braun obecnie pilnuje interesów takich gwiazd jak Justin Bieber, Ariana Grande, Kanye West czy Zac Brown i nie ma z nimi tak napiętych relacji jak ze Swift.

d2rb9id

Właściciel wytwórni Big Machine Records Scott Borchetta stwierdził, że Swift mogła wykupić prawa autorskie do swojej dyskografii przed swoim agentem. Wokalistka i jej prawnik zaprzeczają. Z ich relacji wynika, że Swift miała propozycję powrotu do wytwórni i “otrzymywałaby” do ręki po jednym albumie za każdy nowy, który nagra. Przypomnijmy, że w latach współpracy z Big Machine Records artystka wydała 6 płyt.

Nadchodzący album Taylor Swift, "Lover", ukaże się 23 sierpnia nakładem Universal Music Group.

d2rb9id

Podziel się opinią

Share
d2rb9id
d2rb9id