27ex9j

Taylor Swift nie mogła kupić praw do swojej muzyki. Odpowiada wytwórni

Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki na rzecz agenta Scootera Brauna. Zdaniem Scotta Borchetta, właściciela wytwórni Big Machine Records, wokalistka miała wcześniej możliwość wykupić swoje utwory. Artystka i jej prawnik zaprzeczają temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki
Taylor Swift straciła prawa autorskie do swojej muzyki (East News)
27ex9j

Taylor Swift nie mogła kupić praw do swojej muzyki

Wcześniej prawa do twórczości Taylor Swiftnależały do Big Machine Label Group. Wykupił je Scooter Braun, były agent piosenkarki, za 300 mln dol. Skrytykowała potem tę transakcję i uznała za skandaliczną. Do tego ma złe wspomnienia ze współpracy z Braunem. Uważa, że ją prześladował i torpedował jej karierę.

Braun obecnie pilnuje interesów takich gwiazd jak Justin Bieber, Ariana Grande, Kanye West czy Zac Brown i nie ma z nimi tak napiętych relacji jak ze Swift.

27ex9j

Właściciel wytwórni Big Machine Records Schott Borchett stwierdził, że Swift mogła wykupić prawa autorskie do swojej dyskografii przed swoim agentem. Wokalistka i jej prawnik zaprzeczają. Z ich relacji wynika, że Swift miała propozycję powrotu do wytwórni i “otrzymywałaby” do ręki po jednym albumie za każdy nowy, który nagra. Przypomnijmy, że w latach współpracy z Big Machine Records artystka wydała 6 płyt.

Nadchodzący album Taylor Swift, "Lover", ukaże się 23 sierpnia nakładem Universal Music Group.

Polub WP Gwiazdy
27ex9j
27ex9j
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

27ex9j