Trwa ładowanie...
10-10-2016 14:09

The 3 Tenors – Multimedialna włoska gala operowa

Listopadowa, polska jesień jest często szara i przygnębiająca. Dlaczego więc nie ocieplić jej sycylijskim słońcem, gorącym temperamentem włoskich artystów i żarem emocji płynących z dźwięków arii operowych? Wszystko to niesie bowiem ze sobą wyjątkowy koncert ,,The 3 Tenors", w którym na deskach polskiej sceny wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha, będący godnymi następcami sławnych operowych mistrzów: Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego.

Share
The 3 Tenors – Multimedialna włoska gala operowaŹródło: Materiały prasowe
dauc0wr

Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej ( "Maestosa Opera da Camera di Roma"), tenorzy przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak „Tosca”, „Traviata, „Rigletto” czy „Turandot", niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento” i wreszcie pełne emocji ludowe melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania „Czterech pór roku” wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego. A wszystko to w otoczeniu wyjątkowych wizualizacji multimedialnych.

Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy!

W koncercie wystąpią:

Adriano Gentili – urodzony w Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach „Ibla Grand Prize” (2009) oraz „Primo Palcoscenico” (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim. Jego kolejne role to: Fernando (Così fan tutte), Don Ottavio (Don Giovanni), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Rodolfo (La Boheme), Książę Mantui (Rigoletto) w Teatrze Valle w Rzymie. Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze Shardana E. Porrina w auli Akademii Muzycznej św. Cecylii w Rzymie. W operze "il Ritmo e il Respiro" A. Taggea po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista. Na co dzień współpracuje z Meatos.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierluigi Paulucci – urodzony w Rzymie. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Jego najważniejsze role: Gastone i Giuseppe (Traviata), Książe Yamadori (Madame Butterfly), Posłaniec (Aida), Maese Pedro (Retablo de Maese Pedro), Alexander Nevskij Siergieja Prokofjewa, Latający Holender Wagnera, Alfredo (Traviata).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Antonio Cantate – urodzony na Sycylii. Wykształcenie muzyczne zdobywał na uczelniach we Włoszech i w Szwecji, kształcąc się pod kierunkiem m.in. Nazareno Antinori, Nicola Martinucci, czy Carlo Bergonzi. Jego najważniejsze role: Kalaf (Turandot), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Ismaele (Nabucco), Mario Cavaradossi (Tosca).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wieczór uświetni Maestosa Opera da Camera di Roma – założona w Rzymie orkiestra kameralna, składająca się z wybitnych wirtuozów instrumentalnych pochodzących z całego świata.

dauc0wr

Za produkcję odpowiada Francesco Colonelli PRESTIGE CONCERTS Ltd

,,The 3 Tenors”, to:
● muzyka tylko na żywo
● włoski temperament
● włoscy tenorzy
● włoska orkiestra kameralna
● popowy band
● wirtuozi instrumentalni
● multimedia
● unikalne włoskie brzmienie
● prawie 2 godziny fantastycznej rozrywki
● międzynarodowa obsada
● niezapomniane artystyczne doznania

Terminy i miejsca koncertów:
18 listopada 2016, godz. 18.00 – WROCŁAW Sala Koncertowa Radia Wrocław
21 listopada 2016 godz. 18.00 – SZCZECIN, Sala Koncertowa Baszta
24 listopada 2016 godz. 18.00 – KRAKÓW, Filharmonia Krakowska
25 listopada 2016 godz. 18.00 – KONSTANCIN – JEZIORNA, Willa Hugonówka
26 listopada 2016 godz. 18.00 – KATOWICE – Sala Akademii Muzycznej
27 listopada 2016 godz. 18.00 – GDYNIA, Sala Koncertowa Portu Gdynia

Bilety do nabycia w sieciach Media Markt, Saturn i Empik oraz w bileteriach internetowych.

O Prestige Concerts:

facebook.com/PrestigeConcerts
www.prestige-concerts.com

dauc0wr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dauc0wr
dauc0wr