Trwa ładowanie...

The Royal Moscow Ballet – 10 ciekawostek o Koronie Moskiewskiego Baletu

The Royal Moscow Ballet to Korona Moskiewskiego Baletu, który zaledwie w 20 lat podbił świat! Artyści zachwycili publiczność profesjonalizmem oraz umiejętnym połączeniem wizji sztuki baletowej i współczesnej konwersacji artystycznej. Ich spektakle zachwycają kolorem, strojami, przepiękną muzyką i choreografią – co wszystko razem tworzy magię na scenie.

The Royal Moscow Ballet – 10 ciekawostek o Koronie Moskiewskiego BaletuŹródło: Materiały prasowe
d7jx2ts
d7jx2ts

Często dobrze znamy spektakl, na który się wybieramy, kompozytora oraz przedstawianą opowieść, ale czy znamy wykonawców? Prezentujemy 10 ciekawostek o The Royal Moscow Ballet, który pod koniec listopada będzie można zobaczyć w Polsce. Tancerze wystąpią w spektaklu Jezioro Łabędzie Piotra Czajkowskiego w choreografii stworzonej przez Mariusa Petipa, Lva Ivanova i Anatolya Emelianova.

1) Główna balerina zużywa od 5 do 10 pointów rocznie.
Główna tancerka The Royal Moscow Ballet zużywa od 5 do 10 par pointów rocznie! Wszystko zależy od rodzajów obuwia. Jeśli są to buty z dodatkiem plastiku, wtedy baletnica korzysta z nich przez dłuższy czas. Jeśli jednak są wykonane głównie z materiałów naturalnych, wtedy baletnica korzysta z nich znacznie krócej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

*2) 20 tancerzy mężczyzn i 12 tancerek kobiet – taka liczba osób jest potrzebna do wystawienia pełnego przedstawienia baletowego. *
Taką też liczbę tancerzy zazwyczaj angażuje The Royal Moscow Ballet do swoich spektakli. Liczba ta jest wystarczająca, aby wykonać pełnej długości widowisko baletowe na najwyższym poziomie.

d7jx2ts

3) 7 godzin ćwiczeń dziennie
7 godzin każdego dnia - tyle właśnie trwa dzienny trening tancerzy baletowych w The Royal Moscow Ballet.

4) Od 50 do 80 kostiumów w jednym spektaklu!
Zazwyczaj w wydarzeniu baletowym The Royal Moscow Ballet wykorzystuje się od 50 do 80 strojów - w zależności od spektaklu.

5) 2 premiery i 250 spektakli rocznie!
Podsumowaniem bardzo ciężkiej pracy The Royal Moscow Ballet są aż 2 premiery i 250 spektakli wystawianych każdego roku.

6) Ponad 25 odwiedzonych krajów!
The Royal Moscow Ballet odwiedził podczas swojego istnienia już ponad 25 krajów z całego świata, ponadto w niektórych z nich byli już kilkakrotnie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

7) Ponad 200 tys. spektakli!
W czasie swojej działalności, The Royal Moscow Ballet wystawił ponad 200 tysięcy widowisk baletowych na całym świecie!

d7jx2ts

8) 18°C na scenie i 22°C w garderobach!
Przynajmniej 18°C – tyle musi wynosić minimalna temperatura na scenie dla artystów, zarówno w czasie prób, jak i podczas spektaklu. W garderobach z kolei nie może być mniej niż 22°C. Wytyczne odnośnie temperatury na scenie i w garderobach zawarte są nawet w riderze grupy baletowej.

9) To już 20 lat!
Dokładnie w tym roku The Royal Moscow Ballet obchodzi jubileusz - 20 rocznice powstania. Zespół został założony przez Anatolya Emelianova i Annę Alexidze w 1997.

*10) Żadnych konkursów czy festiwali! *
Jako profesjonalna grupa baletowa, The Royal Moscow Ballet nie bierze udziału w żadnego rodzaju konkursach ani festiwalach.

d7jx2ts

The Royal Moscow Ballet będziemy mogli już niebawem podziwiać w Polsce podczas ich nadchodzącej trasy. Spektakle zaplanowano w: Gdyni (26 listopada), Poznaniu (27 listopada), Zabrzu (28 listopada), Krakowie (29 listopada) i Warszawie (30 listopada).

Bilety wciąż są do nabycia. Kupić je można za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet, a także w sieci salonów Empik w całym kraju. Promotorem polskiej trasy The Royal Moscow Ballet jest agencja Prestige MJM.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d7jx2ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7jx2ts