Trwa ładowanie...
dd5safy
Muzyka

"The Washington Post" pisze o aborcji Natalii Przybysz

O artystce było głośno jakiś czas temu, kiedy udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom". Piosenkarka przyznała się w nim do aborcji, której dokonała na Słowacji. Sprawa wpisała się w debatę społeczną odnośnie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych w Polsce. Tematowi postanowił przyjrzeć się "The Washington Post".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natalia Przybysz
Natalia Przybysz (AKPA)
dd5safy

Autor artykułu zauważa w swoim tekście, że Przybysz padła ofiarą ataku tabloidów i podzieliła społeczeństwo. Bezpośrednio bazuje na wywiadzie Przybysz i uważa, że artystka przyczyniła się do tego, że wiele kobiet poczuło odwagę, przyznając się do usunięcia ciąży. Andrew Roth wyjaśnia czytelnikom, że obecnie obowiązujące w Polsce prawo jest przestarzałe i niedostosowane do współczesnych realiów.

- Dziesiątki tysięcy kobiet stają przed identycznym wyborem w Polsce, gdzie aborcja jest zakazana poza skrajnymi przypadkami: zagrożenia dla życia matki, ciężkiego uszkodzenia płodu lub ciąży jako wyniku gwałtu bądź kazirodztwa - pisze Roth. Wybierają wyjazd za granicę, gdzie ginekolodzy są współczujący bądź chętni do złamania prawa dla pieniędzy. Kupują tabletki w internecie. A w skrajnych sytuacjach uciekają się domowych metod. - dodał autor artykułu.

Natalia Przybysz fot. Warner Music Poland Natalia Przybysz fot. Warner Music Poland materiał prasowy/Megafon.pl
Natalia Przybysz fot. Warner Music Poland Natalia Przybysz fot. Warner Music Poland

Przypomnijmy, że Przybysz nagrała piosenkę "Przez sen", która nawiązuje do jej prywatnych doświadczeń. Jak stwierdziła, nie chciała mieć kolejnego dziecka z powodów ekonomicznych. Kiedy powiedziała, że potrzebuje m.in. większego mieszkania, doprowadziła polski internet do wrzenia. Na artystkę spadła fala gróźb i hejtu. Natalię wspierały m.in. Paulina Młynarska, Maria Peszek i Gabriela Kulka.

Jak myślicie, czy tego typu artykuły pomagają sprawie aborcji w Polsce?

dd5safy

Podziel się opinią

Share

dd5safy

dd5safy