Trwa ładowanie...

To będzie gorące lato! Rzeka Muzyki 2018

Festiwal w Bydgoszczy jest najlepszą propozycją dla wszystkich kochających muzykę. Za każdym razem jest okazją do spotkań z kulturą na najwyższym poziomie. W tym roku na festiwalu zagości zespół Raz Dwa Trzy.

To będzie gorące lato! Rzeka Muzyki 2018Źródło: Materiały prasowe
dk3il1x

Płynie nieprzerwanie od kilku lat, wraz z nurtem Brdy, w samym sercu Bydgoszczy. Podczas każdej niedzieli lipca i sierpnia porywa w muzyczną otchłań tysiące widzów, zachwyca różnorodnością i poziomem wykonań. Rzeka Muzyki. Cykl koncertów prezentowany przed publicznością z całej Polski w amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy. Odbywa się na jedynej w swoim rodzaju scenie na wodzie, której wysokość reguluje sama rzeka Brda. Czy to niezwykli artyści, na których otwarta jest Bydgoszcz, czy umiejscowienie sceny z widokiem na Wyspę Młyńską i zabytkowe zabudowania spichrzy, czy też atmosfera jaka towarzyszy każdemu koncertowi, wszystko to gromadzi za każdym razem pełną widownię.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Doprawdy jednak wyjątkowy jest widok melomanów wsłuchanych w koncerty na wodzie. Widownia gromadzi się za każdym razem nie tylko w amfiteatrze, ale i na okolicznych mostach, alejkach, w łódkach zacumowanych w sąsiedztwie sceny, a część słuchaczy ochoczo wybiera zielony skwer, którym otoczona jest Opera Nova, wyglądając niczym postaci z obrazu Eduarda Maneta "Śniadanie na trawie”. Jedyni w swoim rodzaju widzowie i urok Bydgoszczy zaskakuje także samych artystów, przyjeżdżających na koncerty Rzeki Muzyki. Wielu z nich koncertuje na największych scenach w Polsce i Europie. Jednak wszyscy, którzy w Bydgoszczy goszczą pierwszy raz po długiej przerwie, są zachwyceni rozwojem miast i niezwykłym klimatem, który gości tu przez całe lato, podczas licznych wydarzeń plenerowych.

Artyści po zakończonym koncercie niejednokrotnie podkreślają, że było to dla nich piękne doświadczenie, a bydgoszczanie to niezwykle wrażliwa publiczność. Rzeczywiście - mieszkańcy i odwiedzający Kujawy i Pomorze turyści z ochotą biorą udział w imprezach z artystycznego kalendarza Bydgoszczy. Rzeka Muzyki jest dla wielu ulubioną muzyczną propozycją, bo za każdym razem jest okazją do spotkań z kulturą na najwyższym poziomie. Doskonale skomponowany cykl dziewięciu koncertów zawiera w sobie nutę muzyki poważnej, jazz, blues czy piosenkę aktorską. Każdego roku usłyszeć można także wirtuozów danego instrumentu, np. fortepianu, akordeonu czy saksofonu. Ponadto tradycją jest prezentowanie na deskach sceny najzdolniejszych, młodych muzyków, stypendystów miasta Bydgoszczy. Dzięki takiej kompozycji słuchacze mają okazję do muzycznej podróży w czasie, wśród najwybitniejszych kompozytorów, wokalistów i aranżerów. Obecność podczas koncertów Rzeki Muzyki to także sposób na umilenie sobie kończącego się, wakacyjnego tygodnia. Spotkanie z najlepszymi w Polsce muzykami odbywa się bowiem w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy na Rzekę Muzyki do Bydgoszczy!

W tegorocznej edycji "wielkie otwarcie" zapewni zespół RAZ DWA TRZY, a na wieńczący tegoroczny cykl "deser" wystąpi KAPELA ZE WSI WARSZAWA. Ale to nie jedyni utytułowani artyści w tegorocznej edycji. Zaproszenie przyjęli także TOMASZ WENDT (zdobywca prestiżowej nagrody Fryderyk 2017), JAKUB KUSZLIK ( laureat Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego ), JAN JAKUB NALEŻYTY ( laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ), czy KRAKÓW STREET BAND ( finalista Must Be the Music, laureat rankingów czasopisma "Twój blues" - "Odkrycie Roku" i "Zespół Roku"). Wielbiciele hiszpańskich klimatów muzycznych będą mogli zobaczyć i usłyszeć niestrudzoną popularyzatorkę flamenco MAGDĘ NAVARETTE. Na scenie amfiteatru Opery Nova stanie także "Seweryn Krajweski" w interpretacji JOANNY DARK, w koncercie "Krajewski na dziś". Koncert stypendystki Miasta Bydgoszczy wypełnią przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu HANNY OKOŃSKIEJ i ŁUKASZA RATAJCZAKA.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
dk3il1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk3il1x