Trwa ładowanie...

Kim jest Tomaldo Banjo? To on oskarża Marka Niedźwieckiego

W związku z aferą wokół 1998. notowania Listy Przebojów Trójki oraz zarzutami manipulowania głosowaniem, większość użytkowników sieci, w tym dziennikarze i artyści, stanęła po stronie oskrażanego Marka Niedźwieckiego. Jedynie niejaki Tomaldo Banjo zdecydował się na wysunięcie kolejnych oskarżeń. Kim jest?

Zrzut ekranu ze strony z materiałem TVP Info o Tomaldo BanjoZrzut ekranu ze strony z materiałem TVP Info o Tomaldo BanjoŹródło: TVP
dbz6643
dbz6643

Utwór Kazika bijący w Jarosława Kaczyńskiego wygrał ostatnie notowanie Listy Przebojów Programu 3. Informacja o tym szybko jednak zniknęła ze strony Polskiego Radia, wzbudzając ogromne oburzenie w mediach i internecie.

Od tamtej chwili artyści, publicyści i dziennikarze nie szczędzą słów krytyki, bojkotując działania stacji. Swoje rozczarowanie radiową Trójką wyrazili już m.in. Dawid Podsiadło czy Tomasz Organek.

Kazik Staszewski o podziałach wśród Polaków

Najgłośniejszym wyrazem sprzeciwu była jednak decyzja Marka Niedźwieckiego, który w sobotę, w związku z wysuniętymi w jego kierunku zarzutami manipulowania głosami, odszedł z radia. Z Trójką związany był, z przerwami, od 1982 r.

dbz6643

Tomaldo Banjo uderza w Niedźwieckiego

Wbrew rosnącemu lawinowo oburzeniu w sieci oraz licznym bojkotom radiostacji zapowiedzianym przez zarówno słuchaczy jak i muzyków, jeden z muzyków zespołu Antyquariat, przedstawiający się w sieci jako Tomaldo Banjo, zaatakował byłego prowadzącego Listę Przebojów Trójki oskarżeniami o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za ręczne ustawianie wyników listy i faworyzowanie niektórych artystów kosztem innych.

Zrzut ekranu fragmentu wpisu Tomaldo Banjo, muzyka zespołu Antyquariat Facebook
Zrzut ekranu fragmentu wpisu Tomaldo Banjo, muzyka zespołu AntyquariatŹródło: Facebook

Informacje z powyższego wpisu podchwyciły m.in. portale tvp.info oraz internetowy serwis Polskiego Radia, które przygotowały artykuły zawierające cytaty z usuniętego już z Facebooka wpisu Tomaldo Banjo.

Tomaldo Banjo - kim jest?

Niepotwierdzone dowodami zarzuty wysunięte przez Tomaldo Banjo wywołały spore poruszenie, w zdecydowanej większości wykpione przez użytkowników sieci stosownymi memami.

Natychmiast też pojawiły się pytania, kto kryje się pod pseudonimem Tomaldo Banjo. Identyfikacja osoby podpisującej się w ten sposób nie trwała zbyt długo i wkrótce okazało się, że autorem oskarżeń wysuniętych przeciw Niedźwieckiemu jest gościnnie grający obecnie z zespołem Johny Roger muzyk.

dbz6643

Wkrótce po publikacji swoich oskarżeń wysuniętych pod adresem Marka Niedźwieckiego muzyk podpisujący się jako Tomaldo Banjo, usunął je z Facebooka, zastępując krótkim oświadczeniem tłumaczącym swoją decyzję.

Tomaldo Banjo we wpisie na Facebooku tłumaczy powód usunięcia poprzedniego Facebook
Tomaldo Banjo we wpisie na Facebooku tłumaczy powód usunięcia poprzedniegoŹródło: Facebook
dbz6643
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dbz6643