Trwa ładowanie...

Trzeci mąż Jaworowicz był bohaterem międzynarodowego skandalu. Co o nim wiemy?

Elżbieta Jaworowicz jest związana z Telewizją Polską od ponad 40 lat. Choć jej przyszłość w stacji jest niepewna, może liczyć na wsparcie męża. Pozostający w cieniu żony Eugeniusz Mleczak był przed laty bohaterem głośnego skandalu.

Kim jest trzeci mąż Elżbiety Jaworowicz?Kim jest trzeci mąż Elżbiety Jaworowicz?Źródło: AKPA
d2aqfhm
d2aqfhm

Elżbieta Jaworowicz już trzy razy przysięgała miłość i wierność do grobowej deski. Większość osób kojarzy tylko dwa jej związki, ponieważ o pierwszym mężu ulubienicy Jacka Kurskiego nie ma zbyt wielu informacji. Wiadomo jedynie, że był warszawskim biznesmenem.

Drugie małżeństwo prezenterki było już bardziej medialne. Po rozwodzie wschodząca gwiazda mediów związała się z kierowcą rajdowym Lechem Jaworowiczem. To właśnie jemu zawdzięcza rozpoznawalne nazwisko. Małżeństwo to jednak nie przetrwało.

- Postawiłam na związek, który kompletnie nie był dla mnie. Dzieliło nas wszystko - upodobania, system wartości, styl życia. Ja studiowałam trzeci fakultet, on wolał zupełnie inne "rozrywki". Byliśmy za młodzi, za głupi. Dzisiaj mamy poprawne stosunki. Pocieszam się, że każde cierpienie ma swój sens. Po coś to było - wyznała Jaworowicz w "Vivie!" w 2001 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Są ze sobą od dekad. Ale o ślubie ani myślą

Trzecie małżeństwo Elżbiety Jaworowicz

Zanim dziennikarka po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu, podobno wdała się w romans z Wojciechem Gąssowskim. O relacji tych dwoje narosło wiele plotek, jednak sama Jaworowicz nigdy otwarcie nie przyznała, czy rzeczywiście coś łączyło ją ze znanym piosenkarzem. W rozmowach z prasą przyznawała, że Gąssowski jest "lojalny i miły", ale między nimi jest "bardziej przyjaźń".

d2aqfhm

Trzecim, obecnym, mężem gwiazdy TVP jest Eugeniusz Mleczak. Choć ich relacja nawiązała się wiele lat temu, na ślub zdecydowali się dopiero w 2010 r. Uroczystość była utrzymana w tajemnicy. Małżonkowie kiedyś chętnie brylowali na salonach, dziś niezbyt często pojawiają się razem na salonach.

- Jestem szczęśliwa, kocham i jestem kochana. Sądzę, że po raz pierwszy w życiu jestem kochana naprawdę. Mam nareszcie oddanego przyjaciela. To rzadkie połączenie delikatności, wrażliwości z bardzo męskimi cechami i umiejętnościami. To pierwszy mężczyzna, z którym mogę rozmawiać o wszystkim. O poezji, sztuce. Zna na pamięć fragmenty "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Zna się na budowie domu i samolotu. Jest lotnikiem – mówiła prezenterka w jednym z wywiadów.

Elżbieta Jaworowicz z mężem, 2003 r. KAPiF
Elżbieta Jaworowicz z mężem, 2003 r.Źródło: KAPiF, fot: Stal�ga Jerzy

Pułkownik Eugeniusz Mleczak nie jest osobą anonimową. Przed laty piastował ważną publiczną funkcję - był rzecznikiem w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdy kierował nim Jerzy Szmajdziński (związany z SLD, zginął w katastrofie smoleńskiej). Karierę w MON-ie Mleczak zakończył głośnym, międzynarodowym skandalem.

d2aqfhm

- Eugeniusz Mleczak puścił w świat informację o odnalezieniu przez polskich żołnierzy w Iraku francusko-niemieckich rakiet typu Roland wyprodukowanych rzekomo w tym roku. Francja się tego wyparła. Wybuchł skandal, po którym Mleczak złożył dymisję - poinformowało kilkanaście lat temu RMF24.pl.

Po tym, jak partner gwiazdy TVP pożegnał się z ministerialną posadą, bardzo szybko podjął posadę w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie zajmował się obronnością i należał do zespołu jego doradców. Nadzorował wtedy działalność organizacji społeczno-obronnych, takich jak Liga Obrony Kraju czy aerokluby.

Elżbieta Jaworowicz z mężem, 2006 r. Licencjodawca
Elżbieta Jaworowicz z mężem, 2006 r.Źródło: Licencjodawca, fot: � by KAPiF.pl
Elżbieta Jaworowicz z mężem oraz Leszkiem i Aleksandrą Miller AKPA
Elżbieta Jaworowicz z mężem oraz Leszkiem i Aleksandrą MillerŹródło: AKPA
Elżbieta Jaworowicz z mężem Eugeniuszem Mleczakiem AKPA
Elżbieta Jaworowicz z mężem Eugeniuszem Mleczakiem Źródło: AKPA, fot: AKPA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2aqfhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aqfhm