Trwa ładowanie...
d3bsjf9

TYLKO W WP: Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Niewolnicy kredytu we frankach chcą pozwać bank

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, podobnie jak tysiące Polaków, padli ofiarą rosnącej ceny franka. Jak ustaliła Wirtualna Polska, aktorska para nie akceptuje wysokości rat, które są znacznie wyższe niż pierwotnie. Pełnomocnik pary, adwokat Dariusz Wółkiewicz, powiedział w rozmowie z WP Gwiazdy, że jego klienci podjęli odpowiednie kroki prawne i nie wykluczają pozwania banku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak chcą pozwać bank
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak chcą pozwać bank (ONS.pl)
d3bsjf9

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy Brodzik i Wilczak wzięli 1,5 mln zł kredytu na zakup wymarzonego apartamentu w Wilanowie. Z czasem jednak stale rosnące raty kredytu spłacanego we frankach były coraz bardziej uciążliwe.

Ostatecznie aktorski duet zdecydował się interweniować w banku. Mecenas Dariusz Wółkiewicz potwierdził w rozmowie z WP Gwiazdy, że obecnie jego klienci czekają na polubowne wyjaśnienie sprawy.

- Jako pełnomocnik Pani Joanny Brodzik i Pana Pawła Wilczaka na chwilę obecną mogę jedynie wskazać, iż sprawa dotyczy kredytu denominowanego do CHF w Deutsche Bank Polska SA. Przedstawiciele Banku do tej pory nie byli zainteresowani polubownym załatwieniem sprawy, w dniu 06.12.2017 roku odbędzie się sądowe posiedzenie, w którym przeprowadzona zostanie ostateczna próba ugodowa – wyjaśnił w oświadczeniu przesłanym do nas

d3bsjf9

Jeśli aktorskiej parze nie uda się dojść do porozumienia z bankiem, podejmą "odpowiednie działania prawne cywilne i karne, w których będą wykazywać nieuczciwe i nierzetelne postępowanie przedstawicieli Banku".

Mecenas Dariusz Wółkiewicz dodał, że w sporze sądowym zamierza się odwołać do precedensowego wyroku w sprawie przeciwko Getin Noble Bank, w której Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za nieważną umowę o tzw. kredyt indeksowany do waluty CHF pomiędzy zamożnym inwestorem a bankiem. Stwierdził, że pracownik banku nierzetelnie informował klienta o ryzyku i kosztach zaciągnięcia kredytu walutowego.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3bsjf9

Podziel się opinią

Share
d3bsjf9
d3bsjf9