Trwa ładowanie...

Tymański dokonał coming outu. "Jestem biseksualny jak większość z was"

Tymon Tymański zabrał głos w trwającej dyskusji na temat Chopina, który według najnowszych ustaleń nie był heteroseksualny. Trzykrotnie rozwiedziony Tymański przyznał się przy okazji, że on też lubi mężczyzn.

Tymon Tymański wyznał, że jest biseksualnyTymon Tymański wyznał, że jest biseksualnyŹródło: ONS.pl
d2cnerd
d2cnerd

Szwajcarskie radio publiczne SRF nadało niedawno dwugodzinną audycję zatytułowaną "Mężczyźni Chopina". Jej autor twierdzi, że homoseksualne skłonności polskiego kompozytora, na których ślady można trafić m.in. w jego prywatnych listach, przez stulecia celowo były pomijane prze historyków i badaczy. Wszystko po to, by dopasować wizerunek artysty do konserwatywnych, polskich norm.

Dziennikarz Moritz Weber, który przeanalizował liczne listy Fryderyka Chopina podkreśla, że homoerotyczne wątki pojawiają się w nich wielokrotnie. Jednym razem kompozytor pisze o swoim zainteresowaniu innymi mężczyznami całkiem otwarcie, innym w bardziej zawoalowany sposób, uciekając się do aluzji lub dwuznaczności.

Sprawą zainteresowały się światowe media, powtarzając tezę o homoseksualności lub biseksualności Chopina. Swoje trzy grosze dorzucił na Facebooku Tymon Tymański, dokonując przy okazji swoistego coming outu.

Środowisko podzielone przez Fundusz Wsparcia Kultury

"Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby" – napisał Tymański. Ojciec czwórki dzieci, który żenił się i rozwodził trzy razy.

d2cnerd

W komentarzach zaczęto wymieniać inne przykłady znanych artystów i ludzi kultury, którzy nie byli heteroseksualni. "Gombro też brał w d..ę i był wielki. Do ch..a Wafla! 1/3 polskiego narodu potrzebuje batów i powtórnej edukacji" – dodał Tymański.

Zapytany o dane, które pozwalają mu sądzić, że większość ludzi jest biseksualna, przywołał badania i wnioski Alfreda Kinsey'a. Amerykańskiego biologa, autora słynnego raportu, którym przyczynił się do wybuchu rewolucji seksualnej. W 1948 r. opublikował przełomową książkę "Zachowanie seksualne mężczyzny". Pewnym jest, że Kinsey przeprowadzał badania na niereprezentatywnej grupie osób, a mimo to przeniósł je na całą ówczesną populację USA, a nawet świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cnerd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnerd