Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
oprac. Anna Ryta
14-09-2018 15:15

Usłyszeć Wszechświat - czyli kosmiczne widowisko w nowoczesnym budynku Focus

Już 2 grudnia w budynku Focus w Warszawie 120 artystów Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Michała Klauzy wykona suitę "Planety" Gustawa Holsta oraz fragmenty poematu symfonicznego Ryszarda Straussa "Tako rzecze Zaratustra". Narrację w trakcie koncertu poprowadzą znani popularyzatorzy astronomii z Torunia: Jerzy Rafalski i Piotr Majewski. W kulisy powstania muzyki wprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Wydarzenie będzie drugą odsłoną cyklu koncertów "Moc Klasyki".

Usłyszeć Wszechświat  - czyli kosmiczne widowisko w nowoczesnym budynku FocusŹródło: Materiały prasowe
d3n9l30

W trakcie koncertu przy dźwiękach suity "Planety" Gustawa Holsta publiczność wyruszy w muzyczną podróż ku kresom Wszechświata, odwiedzając po drodze wszystkie planety Układu Słonecznego. Nowoczesne wnętrze biurowca Focus rozbłyśnie światłem gwiazd dzięki specjalnie zaaranżowanym iluminacjom zsynchronizowanym z muzyką wykonywaną na żywo.

Przełomowe dzieło w karierze Gustawa Holsta zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem i stało się największym sukcesem kompozytora. "Planety" są jednym z najczęściej grywanych utworów brytyjskich, a swojemu autorowi zapewniły sławę i trwałe miejsce w historii muzyki. Suita Gustawa Holsta to przykład niezwykłego mariażu muzyki, astronomii i astrologii, którymi kompozytor zainteresował się na początku XX wieku.

Trwające około 50 minut dzieło na orkiestrę symfoniczną i chór żeński składa się z siedmiu autonomicznych części: Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun opisujących planety oraz nawiązujących do ich znaczenia w astrologii. Pojawiający się w finale chór imituje głosy aniołów śpiewających w odległym, niebiańskim empireum Boga, których echo zatraca się powoli w nieskończoności Wszechświata.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wspaniałą podróż w świat muzyki klasycznej i w głąb niezbadanych obszarów kosmosu rozpocznie słynny fragment z poematu symfonicznego "Tako rzecze Zaratustra" Ryszarda Straussa, dziś znany powszechnie jako motyw otwierający film Stanleya Kubricka "2001: Odyseja Kosmiczna". Jego przyprawiające o dreszcze pierwsze dźwięki obrazują harmonię i bezkres kosmosu.

d3n9l30

Zapraszamy do przeżycia międzyplanetarnej wędrówki, w trakcie której piękno muzyki klasycznej połączy się z urokiem nowoczesnej architektury biurowca Focus i z refleksją nad ogromem Wszechświata. Bilety w cenie od 49 zł do 299 zł dostępne na www.MocKlasyki.pl oraz w serwisach www.Biletyna.pl oraz www.eBilet.pl. Więcej informacji na stronie: www.MocKlasyki.pl.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

INFORMACJE O KONCERCIE:
• Repertuar: Gustaw Holst „Planety”, Ryszard Strauss „Tako rzecze Zaratustra” (fragmenty)
• Termin: 2.12.2018 (niedziela)
• Miejsce: Budynek Focus, al. Lecha Kaczyńskiego 26, 00-609 Warszawa
• Koncert I: 16:00
• Koncert II: 20:00
• Czas trwania koncertu: 90 minut
• Ceny biletów: 49, 99, 169, 199, 249, 299 zł
• Parking: do dyspozycji widzów jest 100 bezpłatnych miejsc parkingowych w garażu podziemnym pod budynkiem Focus

WYKONAWCY KONCERTU:
• Polska Orkiestra Radiowa
• Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
• Michał Klauza – dyrygent
• Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce
• Jerzy Rafalski i Piotr Majewski – narracja
• Przygotowanie chórów: Irina Bogdanovich

d3n9l30

ORGANIZATOR: TRINITY

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3n9l30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9l30