Trwa ładowanie...

Val Kilmer po walce z rakiem ledwo mówi. "Czuję się wspaniale"

Val Kilmer po prawie 10 latach nieobecności w telewizji udzielił wywiadu na żywo. Był to pierwszy raz, gdy ogólnokrajowa widownia mogła usłyszeć aktora po wygranej walce z rakiem.

Val Kilmer po walce z rakiem ledwo mówi. "Czuję się wspaniale"Źródło: Getty Images
d2t6og2
d2t6og2

Do historycznego wywiadu doszło w programie "Good Morning America". W ostatnich latach Kilmer nie stronił od wydarzeń publicznych, występował w filmach, brał udział w imprezach branżowych i charytatywnych. Ale dopiero teraz usiadł przed kamerą telewizyjną i opowiedział, jak wygląda jego życie po wstrząsającej diagnozie. - Czuję się znacznie lepiej niż brzmię. Czuję się wspaniale – mówił ledwo zrozumiałym głosem.

Obejrzyj: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

– Zdiagnozowano u mnie raka krtani, który został wyleczony bardzo szybko – wyznał Kilmer, który od tamtego czasu żyje z rurką tracheotomijną w krtani.

Dziennikarz zapytał go, czego mu najbardziej brakuje po utracie dawnego głosu. – Że go kiedyś miałem. I że nie śmiałem się jak pirat – dodał z uśmiechem Kilmer.

Przypomnijmy, że problemy zdrowotne Kilmera rozpoczęły się w 2015 r. Źródłem informacji był Michael Douglas, który sam walczył z nowotworem gardła. Kiedy starszy kolega po fachu ujawnił sekret Kilmera, ten nie krył irytacji. Początkowo wręcz odciął się od słów Douglasa, ale w końcu zdecydował się na szczerość z fanami.

d2t6og2

- Michael chciał mi wtedy pomóc, bo dziennikarze nie spuszczali ze mnie oka. Ale wtedy nie byłem gotowy na to, by ujawnić, że faktycznie choruję. Byłem wówczas w trakcie leczenia. Nadal mam spuchnięty język i krtań. Cały czas trwa proces mojej rekonwalescencji. Walczę z rakiem. Modlę się codziennie - wyznał Kilmer w 2017 r.

W latach 2015-2016 Kilmer nie pojawił się w żadnym filmie, ale rok później wrócił do pracy. Wystąpił m.in. w thrillerze "Pierwszy śnieg" z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Niestety film okazał się rozczarowaniem. Nie tylko pod kątem fatalnych recenzji (7 proc. na RottenTomatoes), ale przede wszystkim sposobu, w jaki potraktowano Kilmera.

Aktor pojawił się w statycznej scenie dialogu, ale kiedy jego bohater zaczynał mówić, kamera pokazywała tył głowy Kilmera. Ujęcia en face były jeszcze gorsze, bo widać było wyraźnie, że kwestie zostały dograne w studiu, a Kilmer tylko poruszał ustami.

Choć początkowo Kilmer ukrywał problemy ze zdrowiem, dziś często bierze udział w spotkaniach z fanami, pojawia się na imprezach filmowych i promujących walkę z rakiem. Nie stroni także od przemawiania do zgromadzonych, choć po tracheotomii ma poważne problemy z mówieniem.

d2t6og2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6og2