ycipk-1v5spd

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! "Jest przede wszystkim Polką"

Eurowizja Junior 2019 należy do Wiktorii Viki Gabor. Kim jest 12-latka, o której mówi teraz cała Europa? Zwycięstwo młodej wokalistki dla Wirtualnej Polski skomentował Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiktoria Viki Gabor zwyciężyła w konkursie Eurowizja Junior 2019
Wiktoria Viki Gabor zwyciężyła w konkursie Eurowizja Junior 2019 (AKPA, Fot: AKPA)
ycipk-1v5spd

Kim jest Viki Gabor - zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019?

Wiktoria Viki Gabor urodziła się w 2007 r. w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, rodzina 12-latki postanowiła przeprowadzić się do Polski. Zamieszkali w Krakowie i dopiero wtedy na dobre zaczęła się kariera Viki w branży muzycznej.

Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce, gratuluje zwyciężczyni i zwraca uwagę na bardzo ważny problem.

ycipk-1v5spd

- Viki Gabor przede wszystkim jest Polką. I tak chciałbym, żeby społeczeństwo postrzegało współobywateli. Współobywatele są dumni z obywateli pochodzenia romskiego - powiedział w rozmowie z WP Roman Kwiatkowski.

- Ja się cieszę, że ogólnie mówiło się o tym, że Wiktoria jest pochodzenia romskiego, a także, że ona o tym mówiła. A nawet jakby nie mówiła, to nie miałbym pretensji ani do niej, ani do rodziców. Bo to wybór - dodał.

- To przykład, że są obywatele, którzy należą do mniejszości. Chciałbym, żeby postrzegano nas przez pryzmat tego, co robimy, a nie jak wyglądamy. Nikt z nas nie ma tak, że jeżeli chodzi o narodowość, to jest "monolit". Wszyscy mają jakieś korzenie - tłumaczy prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce.

- Ale poza tym wszystkim cieszę się, że to właśnie Wiktoria Gabor wygrała! I serdecznie jej gratuluję - skwitował.

ycipk-1v5spd

ZOBACZ NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM". Katarzyna Bonda: Nie wiem, czy Remigiusz Mróz to "ten" na całe życie

Przypomnijmy, że Viki Gabor wystartowała w drugiej edycji programu "The Voice Kids", gdzie osiągnęła spory sukces, docierając do samego finału. Latem 2019 r. wystąpiła w Sopocie, zaproszona do koncertu Young Choice Awards, a zaraz potem stanęła w szranki eliminacji do konkursu Eurowizja Junior.

Przeszła przez nie jak burza i wygląda na to, że ten sztorm wcale nie zamierza ucichnąć.

ycipk-1v5spd

Gabor przedłużyła pasmo swoich sukcesów za sprawą zwycięstwa w finale i została prawdziwą "superbohaterką" nie tylko polskiej, ale przede wszystkim europejskiej sceny muzycznej.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1v5spd

ycipk-1v5spd
ycipk-1v5spd