ycipk-2wmn2d

W USA też wycofują ten lek z aptek. Zantac zakazany

Zantac, popularny na zachodzie lek na zgagę, odpowiednik funkcjonującego na polskim rynku Ranigastu, został wycofany z obiegu w USA oraz Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zantac to popularny na zachodzie lek na zgagę
Zantac to popularny na zachodzie lek na zgagę (Getty Images)
ycipk-2wmn2d

Producent leku, firma GlaxoSmithKline, wycofuje wszystkie partie Zantacu z każdego rynku, na jakim jest obecny, tłumacząc to zapobiegliwością. Decyzja została podjęta kilka dni po tym, jak amerykańska Agencja Żywności i Leków wykryła niedopuszczalne poziomy mogących powodować raka "nieczystości" w partii leku.

Zantac to nic innego jak ranitydyna - związek chemiczny hamujący wydzielanie kwasu solnego przez komórki okładzinowe żołądka - sprzedawana pod postacią tabletek.

19 września Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał w Polsce z obiegu popularny Ranigast. Jak podano w komunikacie, przyczyną wstrzymania produktów w obrocie jest zanieczyszczenie substancji czynnej N-nitrozodimetylenoaminą (NDMA). Prewencyjnie wstrzymano wówczas sprzedaż wszystkich produktów leczniczych zawierających tę substancję czynną.

ycipk-2wmn2d

Do momentu potwierdzenia jakości produkowanych leków, apteki i hurtownie nie mogą ich sprzedawać.

Niemal dokładnie 12 lat temu, 27 października 2007 roku weszła w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego, wprowadzająca zakaz wykorzystywania wizerunku gwiazd w reklamach leków bez recepty. Zakaz ten jednak nie dotyczy reklamy tzw. suplementów diety, dlatego też udział Magdy Gessler w reklamie jednego ze specyfików ułatwiających trawienie kilka lat temu był zgodny z prawem.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wmn2d

ycipk-2wmn2d
ycipk-2wmn2d