Trwa ładowanie...
Il divo
21-06-2018 12:24

Wielka scena, garderoby w seminarium i własny stylista. Il Divo na koncercie w Poznaniu

Kosz owoców, otwarte okna w pokojach hotelowych i udostępnienie kortu tenisowego – to niektóre życzenia z listy wymagań, jakim trzeba sprostać, aby Il Divo wystąpiło w piątek, 22 czerwca, na wielkim koncercie uświetniającym 1050-lecie biskupstwa poznańskiego.

Wielka scena, garderoby w seminarium i własny stylista. Il Divo na koncercie w PoznaniuŹródło: Materiały prasowe
docguj3
docguj3

Il Divo koncertowało w Polsce już czterokrotnie, ale pierwszy raz wystąpi w naszym kraju na koncercie plenerowym. Areną wydarzenia będzie niezwykły Ostrów Tumski w Poznaniu – kolebka polskiego chrześcijaństwa. Cała ekipa przyjedzie do Poznania tuż po koncercie w Izraelu i już od środy popołudnia zamelduje się w dwóch hotelach. Artyści wyjadą z miasta następnego dnia, by 29 czerwca móc zagrać w Brukseli.

Kwartetowi towarzyszyć będzie na scenie 6 tancerek. Wokaliści przyjadą ze swoim stylistą, który zadba o ich sceniczny wizerunek. Do dyspozycji artystów będą dwa samochody Mercedesy vany. Artyści zażyczyli sobie, aby w każdym pokoju hotelowym był kosz ze świeżymi owocami i wodą mineralną Evian. W pokojach mają być otwarte okna.

Sebastien Izambard – jeden z wykonawców – poprosił, aby jego pokój był położony jak najdalej od windy, a okno nie może wychodzić na ruchliwą ulicę. Przyznaje się, że jest wielkim śpiochem! Z kolei Urs Toni Buhler, który przyjedzie do Poznania z żoną, poprosił, by z jego pokoju zabrano telefon. Wokaliści poprosili także, aby w trackie ich pobytu w Poznaniu, umożliwić wejście na kort tenisowy, ponieważ chcą rozegrać partię tenisa.

– W dniu koncertu wokaliści korzystać będą z garderób urządzonych w seminarium. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji osobne pomieszczenie. Żadnych specjalnych wymagań co do ich urządzenia, artyści nie mieli. Ulokowano tam także biura całej produkcji – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

docguj3

Scena, na której wystąpi kwartet, ma ponad 40 metrów szerokości. Będzie 6 ekranów o łącznej wielkości 200 m kw. Zlokalizowane zostaną w tle sceny, po jej obydwu bokach, a także na stanowisku realizatorskim oraz nad brzegiem Warty. Aby publiczność, która zakupiła bilety bądź otrzymała zaproszenia, wygodnie mogła rozsiąść się na krzesłach, położona zostanie specjalna podłoga dla wyrównania terenu. Bezpieczeństwa pilnować będzie ponad 100 ochroniarzy, a cała ekipa przygotowująca wydarzenie liczyć będzie około 250 wolontariuszy i pracowników.

Organizatorzy – Archidiecezja Poznańska i Agencja Prestige MJM – przewidują obecność na koncercie około 15-tysięcy osób.

docguj3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docguj3