Trwa ładowanie...

Wielki finał 15 edycji Ladies’ Jazz Festival

Wspaniałe recenzje, wyśmienici muzycy, niezwykła artystka, najnowsza płyta: bossa nova, jazz, piosenki i orkiestra - takiego zestawu na Ladies’ Jazz Festival jeszcze nie było i czas najwyższy to naprawić!

Wielki finał 15 edycji Ladies’ Jazz FestivalŹródło: Materiały prasowe
d27x627
d27x627

Krystyna Stańko, autorka tekstów, kompozytorka, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, Pomorskiej Nagrody Artystycznej, nagrody za Jazzowy Album Roku Osobowość Roku Radia Gdańsk, laureatka Nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu Debiuty - Opole, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gdańska i jej nowa, dziesiąta już płyta!

Wielkie standardy jak My Favourite Things czy You Don’t Know What Love Is, cudna pieśń Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory Zmierzch, aranżacje Krzysztofa Herdzina, orkiestra kameralna plus stały zespół artystki i kwintet instrumentów dętych – tak rozbudowanego składu jeszcze na Ladies’ Jazz Festival nie było; to trzeba zobaczyć, usłyszeć i zakochać się w tej muzyce pełnej piękna, zmysłowości i niuansu i w tych ciągle pełnych piękna piosenkach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

A zaraz potem, z wypiekami na twarzy i mentalnie nastawieni na imprezowy taniec, rozpoznawanie standardów, które zmieniły świat, które rozpętały rewolucje, które towarzyszyły w pierwszych miłościach, rozstaniach, emocjach proponujemy Nouvelle Vague!

d27x627

Po jedenastu latach od fenomenalnego koncertu na LJF w Gdyni Nouvelle Vague obchodzi swoje piętnastolecie właśnie tutaj – na 15 edycji Ladies’ Jazz Festival, już w nowym Teatrze Muzycznym, ale z całym swym bagażem nowej fali, zimnej fali, czarno-białych filmów Godarda i Leloucha, z muzyką The Cure, Dead Kennedys, Joy Division, Depeche Mode i innych wielkich rocka podanych w rytmie bossy, w koktajlu ze słońca, francuskiego dystansu, dowcipu, z energią równą wybuchowi supernowej.

28 lipca 2019, Krystyna Stańko 18:00, Nouvelle Vague 20:00, Teatr Muzyczny w Gdyni, Ladies’ Jazz Festival 2019.

Bilety już w ebileteriach.

d27x627
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27x627