Trwa ładowanie...

Wiemy, ile jest wart majątek Elżbiety II. Nie jest rekordzistką

Serwis Business Insider stworzył ostatnio ranking najbogatszych rodzin królewskich w Europie. Co ciekawe, monarchia brytyjska wcale nie znalazła się na podium...

Share
Wiemy, ile jest wart majątek Elżbiety II. Nie jest rekordzistkąŹródło: Getty Images
d2hb729

Wśród 10 najbogatszych przedstawicieli królewskich rodów, ostatnie miejsce zajął belgijski król Filip. Wg. danych, które monarchia udostępniła w 2013 r., jego majątek opiewa na 13 mln dol. Co więcej, wszystkie nieruchomości, którymi dysponuje, należą tak naprawdę do państwa, więc nie mogłyby zostać sprzedane. Kilkanaście mln. dol. to dosyć mizerny wynik, porównując go z majątkami zwycięzców rankingu, liczonych w miliardach.

Na którym miejscu uplasowała się najbardziej znana rodzina królewska na świecie? Elżbieta II, reprezentująca brytyjską monarchię, zajęła dość wysokie 4. miejsce. Wartość jej majątku szacuje się na 530 mln. dol.

Wycenie podlegały liczne nieruchomości, dzieła sztuki, a także lokaty kapitału rodziny królewskiej. Sporo warte są też klejnoty koronacyjne, a prawdziwą perełką jest Pałac Buckingham. Co prawda wspomniane posiadłości i kosztowności nie należą bezpośrednio do Elżbiety II, tylko do państwa brytyjskiego, ale królowa też ma swoje prywatne włości. Posiada swoje rezydencje w Zamku Balmoral i Pałacu Sandringham.

d2hb729

Na podium rankingu znaleźli się monarchowie - miliarderzy. Książę Albert II z Monako dysponuje fortuną szacowaną na jeden miliard. Jedną z wielu nieruchomości, które nabył, jest dom rodzinny jego matki Grace Kelly. Dodatkowo Albert ma pokaźną kolekcję zabytkowych samochodów i drogocenny zbiór znaczków...

Na drugim miejscu uplasował się książę Henryk z Wielkiego Księstwa Luksemburga - 4 mld. dol. Natomiast największym majątkiem, w wysokości 5 mld. dol., dysponuje książę Jan Adam II z Księstwa Liechtensteinu.

Spodziewaliście się, że monarchie dysponują takimi fortunami?

d2hb729
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hb729
d2hb729