Trwa ładowanie...

William i Kate: nowe fakty ws. potrącenia 83-latki

Książę William i księżna Kate podróżowali z Londynu do Windsoru, gdy jeden z policjantów eskortujących konwój na motorze spowodował poważny wypadek. Świadek nagrał przejazd tuż przed zderzeniem.

William i Kate: nowe fakty ws. potrącenia 83-latkiŹródło: ONS.pl
d27kcdt
d27kcdt

"Kobieta w wieku 80 lat doznała poważnych obrażeń i została zabrana do londyńskiego szpitala, gdzie pozostaje w poważnym, ale stabilnym stanie" – mówił wczoraj rzecznik Biura ds. Postępowania Policyjnego. Informacje te potwierdziła córka poszkodowanej. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły na temat przebiegu wypadku.

"Daily Mail" dotarł do nagrania, które ukazuje moment tuż przed zderzeniem motocykla ze staruszką. Widać na nim czarne audi pary książęcej, a za nim czarnego range rovera, którym poruszali się funkcjonariusze ochrony. Konwój otwierały dwa motocykle. Nagranie przesłane do redakcji udowadnia, że tuż przed kolizją pierwszy motocykl wyraźnie przyspieszył.

Świadkowie twierdzą, że policjant z pewnością przekroczył dopuszczalną na tej ulicy prędkość 30 mph (ok 50 km/h).

d27kcdt

Policja nie podaje szczegółów związanych z przyczyną kolizji. W mediach pojawiły się jednak doniesienia, że motocyklista miał jechać po niewłaściwej stronie jezdni i zahaczyć poszkodowaną lusterkiem.

Poszkodowaną jest Irene Mayor, 83-letnia wdowa zajmująca się pomocą charytatywną. Kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie zdiagnozowano złamaną miednice, dwie połamane ręce i nogę oraz poważne uszkodzenie głowy.

d27kcdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27kcdt