Trwa ładowanie...

Wirtuozi fortepianu za niespełna miesiąc zagrają w Krakowie!

Rosyjskie trio fortepianowe Bel Suono już za niecały miesiąc zauroczy swą wirtuozerią słuchaczy ICE Kraków. Czy artyści porwą publiczność w takim samym stopniu, jak zrobił to już trzykrotnie genialny duet wiolonczelistów 2Cellos? To trzeba sprawdzić!

Wirtuozi fortepianu za niespełna miesiąc zagrają w Krakowie!Źródło: Materiały prasowe
da73y11
da73y11

Jeśli ktoś pamięta żywiołowe występy 2Cellos w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, powinien koniecznie udać się na koncert tria fortepianowego Bel Suono. Rosyjscy pianiści w brawurowy sposób wykonują znane klasyczne, filmowe i popowe utwory. Energia, z jaką poruszają się po klawiaturach, jest wręcz niesamowita! W Rosji zespół występuje regularnie, koncertuje też na Ukrainie i Białorusi, ale na swoim koncie mają już dalsze występy, m.in. w Izraelu, Monako, Austrii, Bułgarii czy Szwajcarii.

Wizytą w Rydze 13 lutego zespół powraca do koncertów, z czego jest bardzo zadowolony. Na swoich profilach społecznościowych pianiści złożyli życzenia noworoczne swoim fanom i obwieścili zakończenie sezonu świątecznego, deklarując jednocześnie, że od dawna pogrążyli się w przygotowaniach do nadchodzących wydarzeń. - Z radością informujemy: że dzisiaj rozpoczyna się ostatni miesiąc przed koncertem w Rydze 13 lutego, a także premiery naszego nowego albumu. Rozpoczynamy odliczanie do spotkania z krajami bałtyckimi i pierwszym występem w 2019 roku – napisali kilka dni temu artyści na swoich profilach.

Bel Suono przyjedzie do Polski dwa dni po występie na Łotwie, którym zainaugurują tegoroczną trasę. Po koncercie w ICE Kraków udadzą się jeszcze do Tallina. Następnie dadzą serię fortepianowych wieczorów w miastach Rosji, m.in.: Kazaniu, Sarańsku, Samarze, Tverze, Sankt Petersburgu i Moskwie. W swojej ojczyźnie pianiści są doskonale znani. Koncertowali tu już wielokrotnie i mogą liczyć na wypełnione fanami areny i owacje na stojąco. Czy tak samo będzie podczas pierwszego koncertu Bel Suono w Polsce?

- Jestem przekonany, że podobnie jak chorwacki duet 2Cellos czy skrzypek David Garret, również Bel Suono zaskarbi sobie serca polskiej publiczności. Ten koncert będzie popisem wirtuozerii w najlepszym wydaniu, a jeśli dodać do tego przeboje, które wszyscy znamy, zarówno klasyczne, jak i popowe, to z pewnością szykuje się prawdziwy ogień – przekonuje Janusz Stefański z Prestige MJM.

da73y11

Koncert Bel Suono odbędzie się 15 lutego w ICE Kraków Congress Centre. Ostatnie wejściówki można kupować poprzez stronę www.prestigemjm.com. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

da73y11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da73y11