Trwa ładowanie...

Witamy w nowej erze nudnych klasyków!

Na dalekiej Syberii Bel Suono tryumfalnie rozpoczęło swoją jesienną trasę koncertową, pokazując nowe oblicze nudnych klasyków. Media społecznościowe zalały entuzjastyczne recenzje energetycznych występów pianistów. Do Polski na trzy koncerty zespół powróci w pierwszej dekadzie listopada. Trio zobaczyć będzie można w Warszawie, Poznaniu i Zabrzu.

Witamy w nowej erze nudnych klasyków!Źródło: Materiały prasowe
d2zxyaf

"Witamy w nowej erze nudnych klasyków” można przeczytać w jednym z postów opublikowanych przez Bel Suono na Facebooku sprzed kilku dni. I nie jest to jedynie zwykła kokieteria. Już samo to, że klasyczne utwory rozpisane zostały na trzech pianistów oraz sekcję rytmiczną może budzić ciekawość. Jak brzmią w takiej interpretacji najpoważniejsze kompozycje największych twórców muzyki poważnej, typu Beethoven, Vivaldi, Strauss czy Mozart?

Oczywiście ich utwory są tak znane, że zawsze je rozpoznamy, ale tutaj usłyszymy także gitarę basową, perkusję i klawisze syntezatora. Pianiści mają tak rozpisane aranże, że najczęściej tylko jeden z nich prowadzi melodię, a reszta mu niejako akompaniuje – przy czym ten prowadzący się zmienia. Czy to już nie brzmi ciekawie?

Zobacz wideo:

Jesienną trasę koncertową trio rozpoczęło koncertując w mieście Barnauł na dalekiej Syberii, a następnie kontynuując ją w Nowosybirsku, Kemerowie – tutaj zagrali dwa razy - i Tomsku. Kolejne wieczory z magią sześciu rąk odbędą się w Krasnojarsku, Rostowie nad Donem, Krasnodarze i Soczi. Co ciekawe wszystkie te koncerty osiągnęły status sold out! Komentarze fanów mówią też same za siebie: Bel Suono to obecnie jeden z najbardziej kochanych zespołów występujących w Rosji.

d2zxyaf

Trio wystąpi w naszym kraju już całkiem niedługo. Obecnie w swoim repertuarze zespół ma zarówno utwory klasyczne w nowych aranżacjach, jak i rosyjską Kalinkę czy pełne pasji tanga. Prawdziwą furorę robią także piosenki popowe w zaskakujących przeróbkach takich zespołów jak m.in. Queen i Maroon 5 oraz wyśmienicie interpretowane słynne "Despacito” oraz temat z filmu "Gra o tron”. Bel Suono z pewnością zaprezentuje w Polsce utwory z ostatniej płyty pt. "Magic”, wydanej w tym roku. Co dokładnie wybrzmi podczas tych wieczorów – przekonamy się za trzy tygodnie.

Występy Bel Suono odbędą się w trzech miastach:

8 listopada – COS Torwar Warszawa
9 listopada – Sala Ziemi Poznań Congress Center

10 listopasa – Dom Muzyki i Tańca Zabrze

Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 20:30. Bilety do kupienia poprzez stronę www.prestigemjm.com. Koncerty organizuje agencja Prestige MJM.

d2zxyaf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zxyaf