Trwa ładowanie...

Wojciech Mann przed Radą Etyki Mediów. Chodzi o porównanie Mateusza Morawieckiego do tytułu piosenki

Komisja Rady Etyki Mediów zajmie się wtorkową audycją Wojciecha Manna w Trójce. Wszystko przez skojarzenie piosenki "Neanderthal Man" ("Neandertalczyk" - przyp. red.) zespołu Hotlegs z premierem RP.

Share
Wojciech Mann przed Radą Etyki Mediów. Chodzi o porównanie Mateusza Morawieckiego do tytułu piosenkiŹródło: East News
d1m00y7

- Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł. Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy - mówił Wojciech Mann w ostatniej "Tonacji Trójki", audycji prowadzonej z Anną Gacek.

- Mogę powiedzieć, że wybierając tę piosenkę, jeszcze o tym nie myślałem - dodał dziennikarz.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Mann i Krzysztof Materna przewidzieli przyszłość w swoim skeczu?

Jak podają Wirtualnemedia.pl, Mann nawiązał w ten sposób do niedawnego incydentu w Gdańsku, kiedy premier ostentacyjnie zignorował prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz.

Piosenka zespołu Hotlegs:

Jak czytamy, przez 2 dni władze Polskiego Radia rozważały nawet odsunięcie Manna od prowadzenia audycji. W końcu we czwartek wydano oświadczenie, że wypowiedzią dziennikarza zajmie się Komisja Etyki. Treść poniżej:

d1m00y7

- W związku z wypowiedzią redaktora Wojciecha Manna 4 czerwca 2019 r. w audycji „W tonacji Trójki” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, która wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy, Zarząd Polskiego Radia S.A. skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia, która oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu S.A. - pismo o takiej treści zostało przesłane do redakcji portalu.

- Nie chcę tego komentować, po prostu spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń - skwitował Wojciech Mann.

d1m00y7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m00y7
d1m00y7