Trwa ładowanie...
d4fwcz4

Wokalistka Tercetu Egzotycznego wygrała walkę z rakiem. O chorobie dowiedziała się przypadkiem

Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla wokalistki. Teraz znowu może żyć pełnią życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tercet Egzotyczny
Tercet Egzotyczny (East News)
d4fwcz4

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska pokonała raka trzustki. Artystka przez wiele lat walczyła z nowotworem, o którym dowiedziała się przypadkiem.

- Rok temu dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: „Niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę”. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie. Ze mną. Nie zaprzyjaźniłam się z nim - przyznała w "Gazecie Wrocławskiej".

Wokalistka nie spodziewała się tego, co usłyszy od lekarza. Diagnoza była jednoznaczna.

d4fwcz4

- Rok temu występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: „Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy”. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji – dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden, siedzieć we mnie jeszcze długi czas - wspomina.

Skrybant-Dziewiątkowska nie poddała się. Postanowiła walczyć z chorobą i zadbać o swoje zdrowie.

- Rozmawiałam z nim, na początku prosiłam: „Idź ode mnie, wynoś się z domu, na ogród, bo jak nie, to cię zatruję. Potem mu groziłam: wynoś się, bo cię zabiję”. Nie posłuchał mnie, to dostał za swoje – wyjaśnia.

Piosenkarka bardzo mogła liczyć na wsparcie córki Ani, która jako dziecko również zmagała się z nowotworem. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska pokonała raka, ale teraz musi być znacznie ostrożniejsza w kwestii zdrowia.

d4fwcz4

ZOBACZ TAKŻE: Cugowski wspomina Korę: "Kojarzy mi się z dwoma hasłami - buntowniczka i wolna osoba"

d4fwcz4

Podziel się opinią

Share
d4fwcz4
d4fwcz4