Trwa ładowanie...

Wpłynął akt oskarżenia przeciwko Rynkowskiemu. Muzyk zapłaci za swoje błędy?

Niedoszła próba samobójcza Ryszarda Rynkowskiego wstrząsnęła polskimi mediami. Co pewien czas w prasie pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące tej sprawy. Po dwóch miesiącach od skonfiskowania broni piosenkarza i skierowaniu go na badania psychiatryczne, do Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia. Jak informuje „Fakt”, Rynkowski zamierza jednak dobrowolnie poddać się karze.

Wpłynął akt oskarżenia przeciwko Rynkowskiemu. Muzyk zapłaci za swoje błędy?Źródło: ONS.pl
d16kbtb
d16kbtb

Przypomnijmy, że w połowie listopada Ryszard Rynkowski przeszedł poważne załamanie nerwowe. Na podwórku przed swoim domem wokalista wymachiwał bronią i groził, że popełni samobójstwo. Policję wezwała przerażona żona artysty. Na szczęście zdołano odebrać mu broń, zanim skrzywdził siebie albo kogoś z rodziny. Po interwencji Rynkowski najpierw trafił na izbę wytrzeźwień, a potem na obserwację do specjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Sprawę niedoszłego samobójcy prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Brodnicy. Policjanci w domu Rynkowskiego znaleźli nie tylko dodatkową broń, ale także kilka sztuk nielegalnej amunicji. To właśnie z tego powodu prokuratura wniosła przeciwko niemu akt oskarżenia. Jak dowiedział się „Fakt”, wokalista nie zamierza jednak czekać na wyrok, a dobrowolnie poddać się karze.

Z oskarżonym uzgodniono wymierzenie kary grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych - przekazał dziennikowi prokurator Leszek Rupiński.

O tym, czy Sąd Rejonowy wyrazi zgodę na proponowane warunki, a także pominięcie rozprawy, przekonamy się wkrótce.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl
d16kbtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16kbtb