Trwa ładowanie...
d2tqchi

Wpłynął akt oskarżenia przeciwko Rynkowskiemu. Muzyk zapłaci za swoje błędy?

Niedoszła próba samobójcza Ryszarda Rynkowskiego wstrząsnęła polskimi mediami. Co pewien czas w prasie pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące tej sprawy. Po dwóch miesiącach od skonfiskowania broni piosenkarza i skierowaniu go na badania psychiatryczne, do Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia. Jak informuje „Fakt”, Rynkowski zamierza jednak dobrowolnie poddać się karze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpłynął akt oskarżenia przeciwko Rynkowskiemu. Muzyk zapłaci za swoje błędy?
(ONS.pl)
d2tqchi

Przypomnijmy, że w połowie listopada Ryszard Rynkowski przeszedł poważne załamanie nerwowe. Na podwórku przed swoim domem wokalista wymachiwał bronią i groził, że popełni samobójstwo. Policję wezwała przerażona żona artysty. Na szczęście zdołano odebrać mu broń, zanim skrzywdził siebie albo kogoś z rodziny. Po interwencji Rynkowski najpierw trafił na izbę wytrzeźwień, a potem na obserwację do specjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Sprawę niedoszłego samobójcy prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Brodnicy. Policjanci w domu Rynkowskiego znaleźli nie tylko dodatkową broń, ale także kilka sztuk nielegalnej amunicji. To właśnie z tego powodu prokuratura wniosła przeciwko niemu akt oskarżenia. Jak dowiedział się „Fakt”, wokalista nie zamierza jednak czekać na wyrok, a dobrowolnie poddać się karze.

Z oskarżonym uzgodniono wymierzenie kary grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych - przekazał dziennikowi prokurator Leszek Rupiński.

d2tqchi

O tym, czy Sąd Rejonowy wyrazi zgodę na proponowane warunki, a także pominięcie rozprawy, przekonamy się wkrótce.

   ONS.pl
d2tqchi

Podziel się opinią

Share

d2tqchi

d2tqchi