Trwa ładowanie...

Wygrał walkę z rakiem. Ale później zaczął się nowy koszmar

W latach 90. Val Kilmer był jedną z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Gdy wchodził w wiek średni wierzył, że najlepsze role są jeszcze przed nim. Jego plany pokrzyżował jednak nowotwór, z którym zmagał się przez wiele lat. Raka pokonał, ale z powikłaniami pochorobowymi jego organizm nie może sobie poradzić.

Val Kilmer nie może powrócić do zdrowia.Val Kilmer nie może powrócić do zdrowia.Źródło: Agencja FORUM, fot: Agencja FORUM
d2me5ds
d2me5ds

W ostatnich dniach córka Vala Kilmera, Mercedes, i syn Jack, przedstawili w aktualne informacje na temat stanu zdrowia aktora. Bohater wielu przebojowych filmów przed kilkoma laty pokonał chorobę, jednak pozostały po niej poważne i długotrwałe powikłania. 

"Niestety, proces zdrowienia jest tak samo wyczerpujący, jak sama choroba" – oświadczyła córka aktora."On dobrze sobie radzi, wciąż jednak dochodzi do siebie". Rodzeństwo podkreśla, że od wielu lat są wdzięczni ludziom, często zupełnie obcym i anonimowy, którzy wspierają ojca w trudnych chwilach. 

Przypomnijmy, że pierwsze spekulacje na temat problemów ze zdrowiem Vala Kilmera pojawiły się już kilkanaście lat temu. Aktor ujawnił, że ma raka dopiero w kwietniu 2017 roku. Jego stan zdrowia znacznie się wówczas pogorszył. Jednak kilka miesięcy później Kilmer wydał oświadczenie, w którym poinformował, że pokonał chorobę. 

Niestety, tak jak powiedziała jego córka, proces powrotu do zdrowia jest długotrwały i wyczerpujący. Kilmer bardzo rzadko pojawia się w miejscach publicznych. Rozległa radioterapia i chemioterapia osłabiła aktorowi głos tak bardzo, że wciąż nie może normalnie rozmawiać. 

#dziejesiewkulturze: Val Kilmer wraca do formy po walce z rakiem

W tym tygodniu na platformie Amazon Primie miał premierę dokument zatytułowany "Val". Jego autorami są Mercedes i Jack, którzy w poruszającym filmie przybliżyli widzom historię walki Kilmera o powrót do zdrowia. Dokument pokazywany był na ostatnim festiwalu w Cannes. 

d2me5ds

W filmie w imieniu ojca mówić musiał jego syn, który przekazał m.in. "Wciąż wracam do zdrowia i trudno mi mówić i być zrozumianym. Ale mogę powiedzieć, że czuję się lepiej niż to słychać".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2me5ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2me5ds