Trwa ładowanie...
d2alcs0

Wypijmy zdrowie Scorpions. Słynny zespół wypuścił na rynek własny alkohol

Zdaje się, że niemiecka legenda rocka w muzyce osiągnęła wszystko, co tylko było już możliwe. Muzycy Scorpions postanowili na rynek wypuścić własną whisky sygnowaną nazwą zespołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypijmy zdrowie Scorpions. Słynny zespół wypuścił na rynek własny alkohol
(Materiały prasowe)
d2alcs0

Założony w Hanowerze w 1965 roku przez charyzmatycznego gitarzystę Rudolfa Schenkera zespół Scorpions, który koncertuje od ponad 50 lat postanowiła iść w śladami Motorhead i stworzyć własny alkohol!

Okazuje się, że zespół już od dawna chciał zaistnieć również na pozamuzycznym polu i stworzyć własną whisky! - Wreszcie, mamy naszą własną Whisky dostępną na rynku ....to wspaniałe! Ta konkretna whisky bierze swoją dojrzałą perfekcję z niezwykłych beczek po słodkim niemieckim winie wiśniowym. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie smakować, tak jak muzyka Scorpions - od pierwszego użądlenia – tak muzycy skomentowali swój trunek.

Whisky pochodzi ze szwedzkiej destylarni Mackmyra a nad całym procesem produkcji wraz z członkami zespołu, czuwała master blender Angela D’Orazio .
Co ciekawe, wszyscy członkowie kapeli aktywnie uczestniczyli w procesie produkcji whisky. - Wspaniale się z nimi pracowało! Klaus, Rudolf, Matthias, Mickey i Paweł byli bardzo mili i zainteresowani procesem. Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć gładką whisky ze wspaniałym aromatem owoców, wanilii i słodyczy oraz delikatnych nut maślanych, muskających podniebienie. Fakt, że otrzymaliśmy finisz zarówno wiśni jak i sherry nadaje whisky idealną harmonię – powiedziała Angela D'Orazio, master distiller w destylarni Mackmyra.

Whisky leżakuje w beczkach po bourbonie oraz w beczkach po sherry doloroso, finiszowana jest dodatkowo w beczkach po niemieckim specjale, jakim jest słodkie wino wiśniowe. Dzięki temu zabiegowi do nut waniliowo-orzechowo-maślanych dochodzą słodsze akcenty owocowe.

Twórcy nowego smaki whisky zagrają ponownie w Polsce i to dwukrotnie! Pierwszy z koncertów odbędzie się 21 lipca w Gliwice Arena, drugi natomiast, 23 lipca w ERGO ARENA GDAŃSK/SOPOT. Wejściówki można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com

d2alcs0

Podziel się opinią

Share

d2alcs0

d2alcs0