Trwa ładowanie...

Zastrzelił Johna Lennona. Żona wciąż go kocha i czeka

Mark David Chapman zastrzelił Johna Lennona 8 grudnia 1980 roku przed jego domem w Nowym Jorku. Teraz żona zabójcy, Gloria Chapman, wyznaje, że wiedziała o krwawych planach męża dwa miesiące wcześniej. Wciąż czeka na jego wyjście z więzienia.

Zastrzelił Johna Lennona. Żona wciąż go kocha i czekaŹródło: Getty Images
d41a2cu
d41a2cu

67-letnia Gloria Chapman wyznała w "The Daily Mail", że Mark powiedział jej dwa miesiące wcześniej, że ma zamiar zastrzelić słynnego eks-Beatlesa.

„Pamiętam, że wrócił tego dnia do domu i powiedział mi, że był w Nowym Jorku. Już wtedy miał pistolet i miał zamiar go zastrzelić, żeby zrobiło się o nim głośno. Ale powiedział, że moja miłość go wtedy ocaliła”.

A jednak Chapman, mieszkaniec wysp Hawaje, poleciał do Nowego Jorku po raz drugi i tym razem zastrzelił Lennona przed budynkiem zwanym Dakota, gdzie muzyk mieszkał. Lennon wracał właśnie z sesji nagraniowej.

East News
Źródło: East News

– Myślałam, że tym razem jedzie tam już tylko pomyśleć w spokoju o swoim życiu – powiedziała. – Ale, gdy usłyszałam wiadomość o śmierci Lennona, od razu wiedziałam, że chodzi o Marka.

d41a2cu

20 sierpnia Champan ma zaplanowaną rozprawę o zwolnieniu warunkowym. Być może wyjdzie na wolność po 38 latach. Jest skazany na dożywocie.

Gloria jest podekscytowana: - Czekam na niego i będę czekać, nieważne jak długo.

Pobrali się w 1979 roku. Pół roku później Chapman zastrzelił Beatlesa, który zmarł w objęciach Yoko Ono.

<<enter caption here>> on December 8, 2010 in New York City. Getty Images
<<enter caption here>> on December 8, 2010 in New York City. Źródło: Getty Images

Gloria mówi, że jej głęboka wiara chrześcijańska nie pozwala jej zerwać małżeńskich więzów. – Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza – tłumaczy.

Wcześniej prośby Chapmana o zwolnienie warunkowe były odrzucane przez sąd w latach: 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014 i 2016.

Chapman przed sądem zeznał, że Lennona kazał mu zastrzelić Bóg.

d41a2cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41a2cu