Trwa ładowanie...
d1nfj82
News

Zbiory Rydzyka wycenione na kuriozalną kwotę. Nagrania wideo warte 43,5 mln

Fundacja ojca Rydzyka ma przekazać na rzecz muzeum zbiory warte 88 mln zł. Ktoś jednak zdecydowanie przeszacował ich wartość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1nfj82

Jak wynika z umowy, do której dotarła "Gazeta Wyborcza" fundacja Lux Veritatis, należąca do Tadeusza Rydzyka, przekaże Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II, zbiory warte 88 mln. zł. Co takiego ojciec Rydzyk przekaże placówce? Są to min. nagrania wideo z rozmowami, dotyczącymi ratowania Żydów w czasie II wojny światowej. Filmy okazują się wyjątkowo drogocenne. Rzeczoznawca określił ich koszt na bagatela 43 mln 506 tys. zł.

- Te stawki są całkowicie kuriozalne, gdybyśmy wycenili tak swoje zbiory, mielibyśmy ogromny majątek. Jeżeli minuta nagrania wideo kosztuje tysiąc złotych, to łatwo policzyć, że godzina to będzie 60 tys. To kosmiczna kwota, nikt nikomu takich pieniędzy nie płaci za wykonanie tego typu rzeczy - zdradził w rozmowie z Gazeta.pl Artur Jóźwik, dyrektor Fundacji Ośrodka KARTA.

Nowa placówka, która ma uczyć o patriotyzmie, dostanie też wsparcie od państwa. Ministerstwo Kultury wpłaci na jej rzecz aż 70 mln zł. Warto przypomnieć, że założycielem Muzeum "Pamięć i Tożsamość" jest właśnie ojciec Tadeusz Rydzyk.

d1nfj82

Podziel się opinią

Share

d1nfj82

d1nfj82