Trwa ładowanie...

Zdobywca Grammy wystąpi w Polsce podczas XII edycji BMW JAZZ CLUB!

Jacob Collier – multiinstrumentalista nazywany następcą Prince’a, zdobywca Grammy i podopieczny Quincy Jonesa - już w grudniu wystąpi w Polsce podczas XII edycji BMW JAZZ CLUB. Najnowsza odsłona projektu nosi tytuł NOWE POKOLENIA.

Zdobywca Grammy wystąpi w Polsce podczas XII edycji BMW JAZZ CLUB!Źródło: WP Gwiazdy Exclusive
d2vfwh0
d2vfwh0

Jacob, przyjeżdżasz do Polski na zaproszenie BMW JAZZ CLUB i dyrektor artystycznej tego wydarzenia AGI ZARYAN. Co sprawiło, że bierzesz udział w tym projekcie?

Nie miałem jeszcze okazji dobrze poznać Polski, ale koncert, który w zeszłym roku zagrałem w Warszawie, był dla mnie niezapomnianym przeżyciem i dlatego czekałem na szansę powrotu do Waszego kraju! Energia ludzi była niezwykła. Tym razem wracam zarówno z występem z orkiestrą, jak i z własnym show. Mam nadzieję, że czeka mnie w Waszym kraju wiele przygód.

Mówi się że jesteś następcą Prince’a. Twoje wyczucie harmonii, wyjątkowa zdolność zapętlania ścieżek dźwiękowych, talent wokalny i po prostu twórcza odwaga, sprawiają, że koncertowa publiczność jest jednocześnie zdumiona i zachwycona. Skąd czerpiesz inwencję, kto cię inspiruje? Jaki jest twój muzyczny background?

Przez całe życie inspirowałem się wieloma różnymi rodzajami muzyki. Dorastając w muzycznej rodzinie, byłem otoczony wszystkimi brzmieniami, od Steviego Wondera, Michaela Jacksona i Prince'a, przez Strawińskiego, Bacha i Brittena, aż po Bobby’ego McFerrina, Take 6, Joni Mitchell i Stinga. Zawsze lubiłem szukać sposobów na łączenie wszystkich tych dźwięków w nietypowy sposób. W dzisiejszych czasach idea gatunków i ich granic jest coraz mniej ważna, co jest fantastyczne dla kreatywnych ludzi. Muzyka jest po prostu jednym, potężnym językiem. Moimi nauczycielami były też osoby bez wykształcenia muzycznego, tak zwane samouki.

ZOBACZ TAKŻE: Jacob Collier zaprasza na swój koncert w Polsce!

Jesteś multiinstrumentalistą, aranżerem, wokalistą, producentem…i w wieku 23 lat zdobywcą dwóch statuetek Grammy. Współpracujesz z Quincy Jonesem, Herbiem Hancockiem i Chickiem Coreą. Co będziesz robił mając 30 lat?

Szczerze, absolutnie nie mam pojęcia! Jest coś, co Quincy Jones lubi powtarzać i z czym się zgadzam: „jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach”. Nie da się przewidzieć przyszłości. Moim głównym celem jest być sobą we wszystkim, co robię. Chcę na ile to możliwe wychodzić poza własną strefę komfortu i tworzyć jak najwięcej!

d2vfwh0

Czego może się spodziewać polska publiczność na koncertach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku? Czy usłyszymy kompozycję Steviego Wondera “Don’t You Worry ’Bout a Thing” czy “Fascinating Rhythm” George’a Gershwina? A może masz dla nas muzyczną niespodziankę?

Zagram całą masę - od moich wczesnych aranżacji, aż po „In My Room”. Niezwykłe będą orkiestrowe aranżacje tych utworów. Również dlatego polska trasa jest dla mnie tak wyjątkowa. Podążajcie za intuicją i twórzcie rzeczy na własnych warunkach! I…nie czekajcie, zacznijcie działać i bądźcie w tym kreatywni. Życie jest bardzo twórcze. Dorastanie i cały proces nauki polegał w moim przypadku na wielokierunkowym kreowaniu rzeczy. Nie czekajcie, aż ktoś Wam powie, że to co robicie jest dobre, jeśli to już takie jest! I nie spieszcie się. Podążajcie za własną intuicją i emocjami.

Bilety na koncerty XII edycji BMW Jazz Club można kupić na www.eventim.pl,

BMW JAZZ CLUB – NOWE POKOLENIA:

3.12 Warszawa - Teatr Wielki Opera Narodowa
Artyści:
AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

d2vfwh0

5.12 Katowice - Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Artyści:
AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

6.12 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka
Artyści:
AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

WP Gwiazdy Exclusive
Źródło: WP Gwiazdy Exclusive
WP Gwiazdy Exclusive
Źródło: WP Gwiazdy Exclusive
d2vfwh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vfwh0