Trwa ładowanie...
d2zow5g

Zmarł Jan Kobuszewski. Aktora żegna prezydent Andrzej Duda

Wybitny polski aktor odszedł w wieku 85 lat. Teraz Andrzej Duda poświęcił mu wpis na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Kobuszewski
Jan Kobuszewski (ONS.pl)
d2zow5g

"Odszedł Pan Jan Kobuszewski. Jakiś ciepły promyk zgasł. RiP" napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W kwietniu tego roku Duda złożył życzenia aktorowi z okazji 85 urodzin.

d2zow5g

"Wielce Szanowny Panie - Dostojny Jubilacie! Z okazji Pańskich 85. urodzin składam najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dzisiejszy wyjątkowy jubileusz stanowi znakomitą okazję, aby przekazać Panu wyrazy uznania dla Pana dorobku artystycznego, który zajmuje trwałe miejsce w dziejach polskiej kultury." - napisał wtedy prezydent. Całość można przeczytać tutaj.

Wielkiego aktora żegnają inni znani Polacy.

Jan Kobuszewski był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, szerokiej publiczności znany był głównie z ról komediowych oraz udziału w telewizyjnych programach rozrywkowych. Dziadek z audycji radiowej "Rodzina Poszepszyńskich”, narrator w telewizyjnej dobranocce o wróblu Ćwirku.

d2zow5g

Urodził się 19 kwietnia 1934 roku w Warszawie. Skończył Szkołę Dramatyczną Teatru Lalek i PWST w Warszawie (1956). Do 1976 roku występował na deskach Teatru Młodej Warszawy, później stołecznego Teatru Polskiego i Narodowego. Grał w takich sztukach, jak m.in. "Król Lear” Szekspira, "Płaszcz” Gogola, "Kordian” Słowackiego, "Dziady” Mickiewicza. W 1976 roku związał się z komediowym Teatrem Kwadrat. W 1991 roku wystąpił jako Lucky w sztuce "Czekając na Godota” Becketta, na scenie Teatru Narodowego. Od 1957 roku związany z Teatrem TV, zagrał w ponad 60-ciu spektaklach. Był mężem Hanny Zembrzuskiej i wujem Wiktora Zborowskiego. Miał córkę Marynę.

d2zow5g

Podziel się opinią

Share
d2zow5g
d2zow5g