Trwa ładowanie...

Zmarł ojciec Redbada Klynstry-Komarnickiego. Aktor podziękował za modlitwę

Informację o śmierci ojca aktor przekazał w mediach społecznościowych.
Share
Zmarł ojciec Redbada Klynstry-Komarnickiego. Aktor podziękował za modlitwę
Źródło: AKPA
d3ga36p

Tjipke Klynstra zmarł 24 listopada w Amsterdamie. Aktor przekazał oficjalną informację na Twitterze. - Dziękuje za modlitwę. Ojciec odszedł w pokoju otoczony najbliższymi - napisał aktor we wpisie.

O złym stanie zdrowia ojca aktor informował już w czerwcu. Wtedy także prosił o modlitwę w jego intencji. - Mój Ojciec, Holender (Fryzyjczyk), który, po nawróceniu się na katolicyzm, zakochał się w Polsce, nauczył się polskiego bez akcentu. Mnie nauczył po polsku i namówił, żebym tu studiował. Teraz ja tu, a on w Amsterdamie mocno schorowany. Proszę o modlitwę - pisał wówczas na Twitterze.

Jak wspomina Redbad Klynstra, jego ojciec zakochał się w Polsce, uczył holenderskiego na UW i działał jako kurier Solidarności. Pożegnanie zmarłego odbędzie się 30 listopada. Aktor zamieścił we wpisie informacje dla polskich i holenderskich znajomych i przyjaciół, którzy chcieliby wziąć udział w pożegnaniu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o 12.00 w Kościele De Hege Stins, Torenlaan 12-14, Eastermar. Po pogrzebie będzie możliwość złożenia kondolencji rodzinie.

d3ga36p

Podziel się opinią

Share
d3ga36p
d3ga36p