Trwa ładowanie...

Zmarł Piotr Nowak. Miał 71 lat

Piotr Nowak, który związany był z zespołami Blackout i Breakout, odszedł 2 maja. O jego śmierci poinformowano na Facebooku, wiadomość w rozmowie z WP potwierdziła córka muzyka. Miał 71 lat.

Zmarł Piotr Nowak. Miał 71 latŹródło: PAP
d3zencf
d3zencf

Piotr Nowak zmarł 2 maja. Smutną informacją z fanami muzyka podzielili się członkowie zespołu Piotr Nowak Band. "Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym odszedł Piotr Nowak. Nasz wspaniały Przyjaciel, niesamowity muzyk i niezrównany wokalista. Piotr do końca nieustępliwie walczył, lecz ciężka choroba okazała się silniejsza. Bardzo nam będzie Ciebie brakować" - napisali na facebookowym profilu Nowaka. I dodali: "Piotrze kochany spoczywaj w pokoju i do zobaczenia...".

Informację o śmierci muzyka w rozmowie z WP potwierdziła jego córka. "Niestety odszedł dzisiaj o 13:30 po walce z ciężką chorobą nowotworową".

Nowak przez lata związany był z grupami Blackout i Breakout, gdzie grał razem z Tadeuszem Nalepą. Panowie razem koncertowali, ale też przyjaźnili się.

Muzyk urodził się w 1948 r. W latach 60. robił karierę jako gitarzysta basowy popularnych zespołów. Najpierw grał z Blackoutem, a później w grupie Breakout. Z zespołu odszedł w 1969 r.

d3zencf

Ostatnio związany był z własnym zespołem - Piotr Nowak Band.

Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa

Na facebookowym profilu Nowaka i jego grupy jest metryczka muzyka:

"Współtworzył legendarne grupy Blackout i Breakout, prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę, tym razem nie tylko jako basista, ale także wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykuje utwór pt: 'Pamięć'.

Założyciel zespołu Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę Portal Blues którą tworzą: Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik. Repertuar koncertu pochodzi z dwóch płyt, ta ostatnia wydana w marcu 2017 roku wzbogacona jest utworami Tadeusza Nalepy".

d3zencf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zencf