Trwa ładowanie...

Zmarła aktorka Debbie Reynolds, matka Carrie Fisher

W wieku 84 lat zmarła amerykańska aktorka Debbie Reynolds, zaledwie dzień po śmierci swej córki, Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei w ''Gwiezdnych wojnach'' - poinformował w środę wieczorem czasu lokalnego syn Reynolds, Todd Fisher.

Share
Zmarła aktorka Debbie Reynolds, matka Carrie Fisher
Źródło: Getty Images
d3unh1b

"To prawda, ona jest już z Carrie" - powiedział mediom Todd Fisher.

Reynolds trafiła pod opiekę lekarzy w Los Angeles w środę z podejrzeniem udaru. Karetka zabrała ją z domu jej syna w Beverly Hills, gdzie wspólnie planowali pogrzeb Carrie. Kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Debbie Reynolds zagrała m.in. w filmie muzycznym "Deszczowa piosenka" (1952 r.). W 1964 roku została nominowana do Oscara za rolę w filmie "Niezatapialna Molly Brown". Podczas swej kariery, pełnej wzlotów i upadków, występował u boku takich gwiazd kina i estrady jak Gene Kelly, Frank Sinatra, Fred Astaire, Tony Curtis.

d3unh1b

Prywatnie była żoną Eddiego Fishera (ojciec Carrie, który rozstał się z Debbie i wziął ślub z Elizabeth Taylor), Harry'ego Karla i Richarda Hamletta. Jej ostatnie małżeństwo zakończyło się w 1996 roku. Najnowszym projektem filmowym Debbie, który zrealizowała z córką, był film dokumentalny "Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds". Film został pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes, a w marcu przyszłego roku ma się pojawić na kanale HBO.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Przypomnijmy, że we wtorek w szpitalu w Los Angeles zmarła na skutek zawału serca jej córka, 60-letnia Carrie Fisher, aktorka, która przeszła do historii kina i pop kultury jako księżniczka Leia z "Gwiezdnych wojen".

d3unh1b

Podziel się opinią

Share
d3unh1b
d3unh1b