694lv4

Zmiany w szeregach Victoria's Secret. Dyrektor marketingu zrezygnował ze stanowiska

W Victoria's Secret duże zmiany. Głośnym echem odbiła się informacja o zatrudnieniu transpłciowej modelki. Teraz okazuje się, że Ed Razek, wieloletni dyrektor marketingu Victoria’s Secret, zrezygnował ze stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ed Razek wiele lat kierował strategią Victoria's Secret
Ed Razek wiele lat kierował strategią Victoria's Secret (Getty Images)
694lv4

To on był odpowiedzialny za słynne pokazy i to on wypromował wyidealizowany wizerunek Aniołków. Wielokrotnie był krytykowany za seksualizację i uprzedmiotowienie modelek.

Opinii publicznej naraził się także w ubiegłym roku. Głośnym echem w mediach odbił się jego wywiad dla amerykańskiego "Vouge’a". Stwierdził w nim, że wśród Aniołków nie ma miejsca dla modelek transpłciowych ani modelek plus size. Twierdził, że "pokaz Victoria’s Secret to fantazja".

Wielu już wówczas domagało się, by zrezygnował ze swojego stanowiska. Jak podaje "Vouge", Razek przeprosił za swoje słowa, ale wypowiedź i tak niewątpliwie negatywnie odbiła się na wizerunku marki. Co ciekawe, kilka dni temu media obiegła wieść, że tegoroczny pokaz się nie odbędzie.

694lv4

Victoria’s Secret tymczasem zmienia zasady gry i otwiera się na różnorodność. Marka zatrudniła właśnie modelkę transpłciową. Valentina Sampaio pochwaliła się na instagramowym profilu zdjęciem z sesji do najnowszej kolekcji PINK. Zagraniczne media donoszą, że informacja o jego odejściu miała pojawić się jeszcze tego samego dnia.

Jak podaje "The Guardian", Razek ma ustąpić ze stanowiska do końca sierpnia i przejść na emeryturę. "Glamour" informuje z kolei, że jego obowiązki tymczasowo mają przejąć Ed Wolf oraz Bob Campbell, którzy do tej pory zajmowali stanowiska wiceprezesów.

Polub WP Gwiazdy
694lv4
694lv4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

694lv4