Trwa ładowanie...

Znacie go z “Jaka to melodia” i “Twoja twarz brzmi znajomo”. Teraz Grzegorz Wilk wziął się za kolędy

Kolędy przez cały rok? Próbuje do tego przekonać swoich słuchaczy Grzegorz Wilk. To wokalista znany z programów “Jaka to melodia” i poprzedniej edycji “Twoja twarz brzmi znajomo”. Teraz muzyk wypuszcza płytę, w której proponuje doskonale znane świąteczne klasyki w mocno rockowych interpretacjach.

Znacie go z “Jaka to melodia” i “Twoja twarz brzmi znajomo”. Teraz Grzegorz Wilk wziął się za kolędyŹródło: mat. wydawcy, fot: Mat. wydawcy
d3w621e
d3w621e

To nie jest typowa płyta z kolędami. Widać to już na okładce - Grzegorz Wilk bardziej przypomina Jona Bon Jovi, niż uczestników koncertów świątecznych emitowanych przez największe telewizje. Bo i utwory z tej płyty to nie gładkie wersje klasyków, zaśpiewane podobnie jak setki innych, tylko pełnokrwiste rockowe numery.

Piotr Rubik, założyciel Budki Suflera Romuald Lipko czy Szymon Majewski - z nimi współpracował Grzegorz Wilk. Ale najlepiej znany jest z programu “Jaka to melodia”, w którym śpiewa od ponad 10 lat. Ostatnio dał się też poznać widzom Polsatu - wystąpił w hicie “Twoja twarz brzmi znajomo”. Dzięki wcieleniu się w Bono, lidera U2, wygrał odcinek i zdobył czek na 10 tys. zł. - To najtrudniejsze, co muszę w życiu powiedzieć - stwierdził Grzegorz Wilk gdy odbierał nagrodę. Przekazał ją na rehabilitację dzieci z problemami słuchu. - Ja nie słyszę połowy tego, co do mnie mówicie. Też noszę na co dzień aparat słuchowy. Nie wstydźcie się tego! - apelował.

Teraz przed muzykiem kolejne wyzwanie: przekonanie Polaków, że świąteczne klasyki dobrze brzmią w rockowych wersjach. Na wydanej właśnie płycie “Kolędy przez cały rock” można usłyszeć m.in. “Jezus Malusieńki”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “W żłobie leży” czy “Lulajże Jezuniu”. W sumie na krążku zmieściło się 14 utworów.

d3w621e

Tuż po ukazaniu się płyty na rynku, miały one swoją premierę na żywo. Koncert odbył się w wypełnionym po do ostatniego miejsca Studiu im, Agnieszki Osieckiej. Jego zapis będzie można usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, zapewne okrojony, bo muzycy kilkakrotnie bisowali, a publiczność z każdym kolejnym utworem coraz bardziej przypominała publikę z koncertu rockowego, a nie koncertu kolęd. Dzięki temu, że wszystkie utwory - choć w zmienionych aranżacjach - zachowały klasyczną melodię, publiczność mogła śpiewać razem z Grzegorzem Wilkiem.

A tego, że to rzeczywiście kolędy na cały rok, dowodzi fakt, że nagrano je w połowie lipca, w dodatku nad morzem. Jak zaznacza artysta, “podstawową siłą napędową i dobrym duchem nagrań” jest ks. Zdzisław Ossowski, twórca Festiwalu Gospel. Poza Grzegorzem Wilkiem w nagraniach udział wzięli Piotr Pawęska (gitara basowa), Jakub Mitoraj i Jakub Kujawa (gitary), Marcin Riege (instrumenty klawiszowe) i Konrad Bartnik (bębny).

Płytę można kupić w placówkach Poczty Polskiej i w internecie.

d3w621e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w621e

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj