Trwa ładowanie...

Zofia Czerwińska była zgwałcona. "Zrobił to bliski mi mężczyzna"

Zofia Czerwińska nie żyje. Uwielbiana przez Polaków aktorka nie miała łatwego życia, o czym opowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zofia Czerwińska była zgwałcona. "Zrobił to bliski mi mężczyzna"Źródło: Forum, fot: Krzysztof Kuczyk
d1n8xu3

Kilka miesięcy temu w mediach na całym świecie zawrzało. Znane aktorki i gwiazdy publicznie przyznały się do tego, że były molestowane przez Harveya Weinsteina. Nagłośniona akcja #metoo sprawiła, że także wiele polskich gwiazd odważyło się opowiedzieć o tym, co spotkało je w naszym kraju.

Jedną z aktorek, która przyznała się do tego, że była wykorzystana seksualnie była Zofia Czerwińska. Uwielbiana aktorka opowiedziała o tym w Wirtualnej Polsce.

ZOBACZ: Zofia Czerwińska i Olgierd Łukaszewicz o SPATiF-e

- Byłam zgwałcona i zrobił to bliski mi mężczyzna. Tak jak w wielu sytuacjach umiałam się obronić, tu nie potrafiłam. Mówię o tym, żeby podkreślić, że to się dzieje naprawdę wielu kobietom. U mnie to było i się rozmyło, bo dużo rzeczy w życiu zabolało mnie bardziej. Na przykład zdrady mężczyzn. Albo to, że tych mężczyzn miałam wielu. Najpierw dwóch mężów. Potem konkubenci, co rok lub pół inny. Czułam, jakbym się nie szanowała. Bez szacunku do samej siebie jest trudno - wyznała.

d1n8xu3

Gwiazda w rozmowie z Karoliną Rogaską podkreśliła, że wiele kobiet doznaje przemocy w małżeństwie.

- To taki ogólny przymus: chcesz czy nie, masz z mężem chodzić do łóżka, bo on sobie nie poradzi bez seksu. Zwykło się myśleć o gwałcie, jak o bardzo brutalnym wydarzeniu, gdzie jest bicie, zrywanie ubrań. A wiele kobiet ma w domu swój gwałt codzienny. Bez ostrych słów, bez użycia pięści.

Zofia Czerwińska była bardzo stanowcza, kiedy pojawiały się propozycje seksualne ze strony żonatych mężczyzn.

- Od razu waliłam po ryju i obiecywałam zawiadomić żonę. Niezależnie czy próbował się dobierać inny aktor czy kierownik produkcji. Oczywiście nie wiem, jak bym się zachowała, gdyby mi ktoś za seks zaproponował rolę za miliony dolarów. Tu jednak nie było mowy o takich pieniądzach.

Całą rozmowę z Zofią Czerwińską możecie przeczytaj TUTAJ.

Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Niestety, w środę 13 marca, podano informację o śmierci gwiazdy.tu wstaw treść

d1n8xu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n8xu3