Trwa ładowanie...

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 85 lat

Nie żyje Zofia Czerwińska. Aktorka zmarła w wieku 85 lat. Przyczyna jej śmierci nie jest na razie znana.

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 85 latŹródło: East News
d4ctqd7
d4ctqd7

Informację o śmierci aktorki potwierdził serwis film.wp.pl.

Zofia Czerwińska urodziła się 19 marca 1933 w Poznaniu. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1957–1958 występowała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, 1958–1960 w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 1960–1961 w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Od 1979 była związana z Teatrem Syrena w Warszawie. Mieszkała na Powiślu.

Występowała w wielu kultowych serialach komediowych, takich jak “Wojna domowa”, “Czterdziestolatek”, “07 zgłoś się”, “Alternatywy 4”, miała epizodyczne role w wielu nowszych produkcjach. Wystąpiła też w wielu filmach, m.in. “Pianiście”, “Złocie dezerterów”, “Misiu”, “Rejsie” czy też “Och, Karol”.

d4ctqd7

O Zofii Czerwińskiej mówiło się, że była mistrzynią drugiego planu.

Deklarowała się jako sojuszniczka środowisk LGBT. Brała udział w akcji „Ramię w ramię po równość” Kampanii Przeciw Homofobii.

Emocjonalny wpis o Zofii Czerwińskiej opublikował na Facebooku Mariusz Szczygieł, dziennikarz i reportażysta - “Na pogrzebie ma być śpiewana „My way”... A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie!” - napisał.

Pracownicy Teatru Syrena pogrążeni są w smutku.

d4ctqd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ctqd7