Trwa ładowanie...

Cały świat widział jego łzy. Zrozpaczony Karol przy trumnie ojca

Książę Karol szedł za trumną ojca, księcia Filipa, pogrążony w rozpaczy. U jego boku szła siostra, księżniczka Anna. Na zewnątrz kaplicy żałobnicy nie mieli masek, więc cały świat widział jego łzy.

Share
Książę Karol przy trumnie ojca
Książę Karol przy trumnie ojcaŹródło: Getty Images
d3ostom

17 kwietnia pochowano męża królowej Elżbiety, księcia Filipa. W nabożeństwie brało udział tylko 30 osób. Po pierwsze z oczywistych względów - w Wielkiej Brytanii wciąż nie są możliwe wydarzenia, w których brałyby udział tłumy. Po drugie dlatego, że sam książę nie życzył sobie wystawnej uroczystości.

Za jego trumną odwożoną do kaplicy w ciszy i zadumie szli najbliżsi (królowa Elżbieta jechała na końcu orszaku w samochodzie). Karol nie próbował ukrywać smutku. Chociaż jego relacje z ojcem nigdy nie były wzorowe, to jako dorosły mężczyzna znalazł z nim porozumienie, a między nimi zapanował spokój.

d3ostom

Za plecami Karola kroczyli m.in. jego synowie. Dzisiaj relacje Williama Harry'ego są - mówiąc delikatnie - chłodne. Czy to także go smuci? W tym ciężkim dniu w kaplicy obok Karola zasiadła jego małżonka, Camilla.

Książę Karol w kondukcie żałobnym Getty Images
Źródło: Getty Images

Książę Filip. Poruszające słowa rodziny o śmierci męża królowej Elżbiety II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ostom

Podziel się opinią

Share
d3ostom
d3ostom