Trwa ładowanie...

Adwokat Doroty Rabczewskiej wydał oświadczenie. Zdementował medialne doniesienia na temat zatrzymania piosenkarki

Przez ostatnie dni w mediach pojawiło się wiele sprzecznych informacji dotyczących przebiegu zatrzymania przez policję Doroty Rabczewskiej. Sprawę postanowił wreszcie skomentować adwokat Dody. W swoim oświadczeniu mecenas Adam Gomuła napisał m.in., że działania prokuratury wyraźnie wskazują na to, że jego klientka jest niewinna.

Adwokat Doroty Rabczewskiej wydał oświadczenie. Zdementował medialne doniesienia na temat zatrzymania piosenkarkiŹródło: ONS.pl
d334w2x

- Dorota Rabczewska, która 22 listopada została po raz pierwszy przesłuchana w trwającym do końca ubiegłego roku postępowaniu dotyczącym działań na szkodę Emila Haidara, nie miała żadnej wiedzy na temat tych działań, a tym bardziej nie była ich inicjatorką czy koordynatorem - napisał na początku oświadczenia.

Zobacz też: Doda zdradziła kulisy swojego zatrzymania przez policję

Adwokat wyraźnie podkreślił, że rola Rabczewskiej w całej sprawie jest marginalna. Zdementował również informacje, z których wynikało, że Doda nie chciała wpuścić policjantów do swojego mieszkania i stawiała opór podczas zatrzymania.

d334w2x

- (…) Wszystko odbyło się w sposób wyjątkowo sprawny i szybki, a czas jaki upłynął od jej zatrzymania do chwili rozpoczęcia przesłuchania w prokuraturze wynosił łącznie nieco ponad 3 godziny – napisał.

Gomuła również stanowczo zaprzecza, jakoby jego klientka wiedziała o działaniach podejmowanych w swoim imieniu, które finalnie miały zaszkodzić Haidarowi.

- (…) Była zamieszana w całą sytuację całkowicie bez wiedzy i wbrew własnej woli - dodał.

Według mecenasa również Emil Stępień potwierdza, że Rabczewska o wszystkim dowiedziała się dopiero kilka tygodni po zdarzeniu. Według Gomuły działania prokuratury wskazują na to, że Doda jest niewinna.

d334w2x

- Także Prokuratura Okręgowa prowadząca postępowanie zdecydowała się o zastosowaniu wyłącznie wolnościowych środków zapobiegawczych wobec Doroty Rabczewskiej, dając tym wyraźny sygnał, iż nie ma powodów, by podejmować jakiekolwiek inne ograniczenia wobec jej osoby – napisał adwokat.

Na sam koniec wyraźnie podkreślił, że to Rabczewska jest pokrzywdzona w całej sprawie i padła ofiarą manipulacji osób, które "wykorzystują organy państwowe do realizacji własnych celów".

d334w2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d334w2x