Trwa ładowanie...

Gwiazdy radiowej Trójki wracają do pracy. Trwają rozmowy z Markiem Niedźwieckim

Po aferze z Kazikiem i notowaniem Listy Przebojów z Programem Trzecim Polskiego Radia pożegnali się czołowi dziennikarze stacji. Niespełna dwa tygodnie później nowy dyrektor zapewnia, że wszyscy wrócą - łącznie z Markiem Niedźwieckim.

Gwiazdy radiowej Trójki wracają do pracy. Trwają rozmowy z Markiem NiedźwieckimŹródło: ONS.pl
d3jz0c1
d3jz0c1

15 maja dla wielu dziennikarzy Trójki przelała się czara goryczy. Po zamieszaniu z notowaniem Listy Przebojów (utwór Kazika uderzający w Jarosława Kaczyńskiego miał paść ofiarą cenzury) z pracy w państwowym radiu odszedł Marek Niedźwiecki, Piotr Metz i kilkunastu innych znanych i lubianych pracowników Trójki. Sytuację ratuje nowy dyrektor, który mówi wprost, że dziennikarze wrócą na antenę.

Obejrzyj: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy

- Mamy problemy z obsadą, bo niemalże wszyscy są na zwolnieniach lekarskich, albo na wypowiedzeniach. Ja nie mam ludzi do prowadzenia czegokolwiek. A rozmowy z dziennikarzami są trudne, bo emocje ostatnio były ogromne – mówił w rozmowie z WP Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia, związany ze stacją od 30 lat.

Nieoficjalnie wiadomo, że do pracy w Trójce powrócą Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Łukasz Szwed, Piotr Metz i Mariusz Owczarek, który został nowym kierownikiem redakcji muzycznej (wcześniej Metz) i poprowadzi najbliższą Listę Przebojów.

Piotr Metz/Materiały prasowe
Źródło: Piotr Metz/Materiały prasowe

- Kuba ma ogromny kredyt naszego zaufania. Wierzymy mu, ale nie do końca zawierzamy prezes Polskiego Radia, że da mu wolną rękę w konstruowaniu Trójki na nowo – mówili dziennikarze w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

d3jz0c1

Strzyczkowski mówił, że czwartek 28 maja będzie "dniem pierwszych powrotów", a w piątek usłyszymy kolejne notowanie Listy Przebojów.

- Jeszcze nie poprowadzi jej Marek Niedźwiecki, chociaż rozmawiamy intensywnie, ciepło i po koleżeńsku na temat jego powrotu. Jestem pewien (na podstawie postępu tych rozmów), że już niebawem usłyszymy Marka na antenie. Może jeszcze nie za tydzień, ale zupełnie niebawem – zapowiedział Strzyczkowski w Wirtualnych Mediach.

d3jz0c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jz0c1