Trwa ładowanie...
d1nhwjy

Gwiazdy radiowej Trójki wracają do pracy. Trwają rozmowy z Markiem Niedźwieckim

Po aferze z Kazikiem i notowaniem Listy Przebojów z Programem Trzecim Polskiego Radia pożegnali się czołowi dziennikarze stacji. Niespełna dwa tygodnie później nowy dyrektor zapewnia, że wszyscy wrócą - łącznie z Markiem Niedźwieckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy dyrektor chce powrotu Marka Niedźwieckiego do Trójki
Nowy dyrektor chce powrotu Marka Niedźwieckiego do Trójki (ONS.pl)
d1nhwjy

15 maja dla wielu dziennikarzy Trójki przelała się czara goryczy. Po zamieszaniu z notowaniem Listy Przebojów (utwór Kazika uderzający w Jarosława Kaczyńskiego miał paść ofiarą cenzury) z pracy w państwowym radiu odszedł Marek Niedźwiecki, Piotr Metz i kilkunastu innych znanych i lubianych pracowników Trójki. Sytuację ratuje nowy dyrektor, który mówi wprost, że dziennikarze wrócą na antenę.

Obejrzyj: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy

- Mamy problemy z obsadą, bo niemalże wszyscy są na zwolnieniach lekarskich, albo na wypowiedzeniach. Ja nie mam ludzi do prowadzenia czegokolwiek. A rozmowy z dziennikarzami są trudne, bo emocje ostatnio były ogromne – mówił w rozmowie z WP Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia, związany ze stacją od 30 lat.

d1nhwjy

Nieoficjalnie wiadomo, że do pracy w Trójce powrócą Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Łukasz Szwed, Piotr Metz i Mariusz Owczarek, który został nowym kierownikiem redakcji muzycznej (wcześniej Metz) i poprowadzi najbliższą Listę Przebojów.

  Piotr Metz/Materiały prasowe
(Piotr Metz/Materiały prasowe)

- Kuba ma ogromny kredyt naszego zaufania. Wierzymy mu, ale nie do końca zawierzamy prezes Polskiego Radia, że da mu wolną rękę w konstruowaniu Trójki na nowo – mówili dziennikarze w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Strzyczkowski mówił, że czwartek 28 maja będzie "dniem pierwszych powrotów", a w piątek usłyszymy kolejne notowanie Listy Przebojów.

- Jeszcze nie poprowadzi jej Marek Niedźwiecki, chociaż rozmawiamy intensywnie, ciepło i po koleżeńsku na temat jego powrotu. Jestem pewien (na podstawie postępu tych rozmów), że już niebawem usłyszymy Marka na antenie. Może jeszcze nie za tydzień, ale zupełnie niebawem – zapowiedział Strzyczkowski w Wirtualnych Mediach.

d1nhwjy

Podziel się opinią

Share
d1nhwjy
d1nhwjy