Trwa ładowanie...
d4kcky2

Agnieszka Chylińska śpiewa od 25 lat. To mistrzyni metamorfoz

Agnieszka Chylińska skończyła dopiero 43 lata, a już może pochwalić się imponującym dorobkiem artystycznym. Debiutowała na scenie jako 18-latka. Dziś zupełnie nie przypomina dawnej siebie. Jak się zmieniała?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Chylińska jest nie tylko znakomitą wokalistką, ale również początkującą pisarką
Agnieszka Chylińska jest nie tylko znakomitą wokalistką, ale również początkującą pisarką (AKPA)
d4kcky2

Na trwającym Polsat SuperHit Festiwalu Agnieszka Chylińska usłyszała od publiczności gromkie "Sto lat" i nie obyło się bez wzruszeń. Podkreśliła, że nie uważa siebie za gwiazdę, choć wydała krążki, które pokryły się podwójną i potrójną platyną oraz otrzymały status złotych płyt.

Chylińska i O.N.A.

Karierę muzyczną Agnieszka Chylińska rozpoczęła w zespole O.N.A. i jako charyzmatyczna wokalistka przyniosła mu w latach 90. dużą rozpoznawalność. Współpracowała wówczas m.in. z Grzegorzem Skawińskim. Z tego okresu pochodzą kultowe przeboje "Drzwi", "Koła czasu", "Znalazłam" i "Kiedy powiem sobie dość".

Agnieszka Chylińska była twarzą zespołu O.N.A. AKPA
Agnieszka Chylińska była twarzą zespołu O.N.A. (AKPA)

Drapieżna chrypka Chylińskiej idealnie pasowała do heavy metalowego profilu zespołu. Artystka dała się poznać jako mocna osobowość sceniczna. Na polskiej scenie nie było wówczas piosenkarki o tak wyrazistym wizerunku.

Agnieszka Chylińska zmieniła się nie do poznania AKPA
Agnieszka Chylińska zmieniła się nie do poznania (AKPA)

Wielka metamorfoza

Kiedy O.N.A. rozpadło się w 2003 roku, Agnieszka Chylińska zaczęła śpiewać solo. Jej pierwsza samodzielnie wydana płyta "Winna" dotarła na drugie miejsce listy najlepiej sprzedających się krążków w Polsce. Wkrótce jednak artystka postanowiła całkiem zmienić swój image. Macierzyństwo sprawiło, że przestała być mroczną chłopczycą. Dziś podkreśla swoje wdzięki coraz odważniejszymi stylizacjami. Tworzy też inną muzykę. Próbowała już swoich sił w popie. Jej ostatni krążek to natomiast eksperyment z punkiem. Poza tym pisze książki dla dzieci.

Ostatnio Agnieszka Chylińska stawia na krótkie fryzury AKPA
Ostatnio Agnieszka Chylińska stawia na krótkie fryzury (AKPA)

Która wersja Agnieszki Chylińskiej podoba wam się najbardziej?

d4kcky2

Podziel się opinią

Share
d4kcky2
d4kcky2