Trwa ładowanie...

Andrea Bocelli: Człowiek orkiestra i wielkie serce

Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy. Jego życie jednak nie zawsze było kolorowe.

Andrea Bocelli: Człowiek orkiestra i wielkie serceŹródło: Materiały prasowe
d3n9acm
d3n9acm

Gdy jego matka była w ciąży, lekarz zalecał jej usunięcie płodu z powodu zagrożenia jakim było podejrzenie niepełnosprawności u nienarodzonego dziecka. Kobieta sprzeciwiła się tej sugestii i urodziła chłopca, który otrzymał imię Andrea.

Choć od wczesnych lat miał problemy ze wzrokiem, to pocieszenie znalazł w muzyce i zajął się nią, gdy miał zaledwie sześć lat. Na pierwszy ogień poszedł fortepian. Za nim pojawiły się kolejne instrumenty: flet, saksofon, trąbka, puzon, gitara i w końcu perkusja.

Przez całe dzieciństwo chorował na jaskrę- miał bardzo słaby wzrok, który utrudniał mu życie. W wieku 12 lat podczas gry w piłkę nożną dostał wylewu krwi do mózgu i stracił wzrok całkowicie. I w tym przypadku muzyka podziałała jak najlepsza terapia. Andrea zaczął udzielać pierwszych koncertów dla mieszkańców okolicznych wiosek. W wieku 14 lat wygrał swój pierwszy konkurs piosenki, podczas którego wykonał piosenkę "O sole mio”.

Andrea Bocelli trafia do młodych!

Na przekór pochwałom i uznaniu ze strony rodziny zdecydował się studiować prawo. Nie byłby jednak sobą, gdyby po zajęciach nie wracał do muzyki. Większość wieczorów spędzał w klubach dorabiając grą na fortepianie. Na swoją pierwszą płytę musiał jednak poczekać 14 lat.

d3n9acm

W 1994 r. wyszedł jego debiutancki album zatytułowany "Il mare calmo della sera”. Tą tytułową pieśnią zwyciężył na Festiwalu w San Remo w kategorii "Nuove proposte”. Rok później ukazał się kolejny album o prostym tytule "Bocelli”. To on sprawił, że muzyk stał się rozpoznawalny poza krajem, a sam krążek zdobył status platynowej płyty. Każda kolejna płyta cieszyła się coraz większą popularnością, a artysta zaczął gromadzić fanów na całym świecie.

Niełatwe doświadczenia życiowe sprawiły, że dziś korzysta ze swej sławy, by pomagać ubogim i potrzebującym. W 2011 r. założył imienną organizację charytatywną - Andrea Bocelli Foundation. Wspiera ona mieszkańców krajów Trzeciego Świata, którzy borykają się z analfabetyzmem, wykluczeniem socjalnym czy chorobami wynikającymi z niskiego poziomu życia.

Andrea Bocelli w Poznaniu wystąpi w otoczeniu wielkich artystów!

Podjęte przez nią działania wspierają państwowe i międzynarodowe projekty, które promują przekraczanie, a w efekcie pokonywanie napotkanych barier. W tym roku oddał na licytację 6 podwójnych zaproszeń VIP na swoje koncerty, a wszystkie zawierają możliwość prywatnego spotkania z muzykiem.

Andrea Bocelli zaśpiewa na koncercie 11 maja 2019 roku z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego na Stadionie w Poznaniu. Organizatorem koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu w Poznaniu.

d3n9acm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9acm