Trwa ładowanie...
dn56e71

Andrzej Chyra o "Nic się nie stało". Zarzucił Latkowskiemu manipulacje

Zdjęcie aktora z sopockiego klubu Zatoki Sztuki pojawiło się w filmie Sylwestra Latkowskiego. Andrzej Chyra wydał w tej sprawie oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Andrzej Chyra zapowiada pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu.
Andrzej Chyra zapowiada pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. (ONS)
dn56e71

Reżyser kontrowersyjnej produkcji TVP zarzucił wielu znanym osobom, które choć raz pojawiły się w znanym sopockim klubie, że wiedziały o nielegalnych działaniach Marcina T. oraz Krystiana W. powiązanych z lokalem. Zaprzeczają temu m.in. Borys Szyc, Kuba Wojewódzki, Renata Kaczoruk i Piotr Liroy-Marzec.

Ponadto w "Nic się nie stało" powiązano z ukrywaniem pedofilii artystów, którzy publicznie opowiedzieli się przeciwko zamknięciu Zatoki Sztuki. Przypomnijmy, że to miejsce za dnia służyło wielu kulturalnym inicjatywom, w których brały też udział gwiazdy TVP, o których nie ma mowy w filmie.

Zobacz: Kuba Wojewódzki i Borys Szyc z ochroną po filmie Latkowskiego? Insp. Mariusz Ciarka komentuje

Wśród wymienionych obrońców sopockiego lokalu pojawiło się w filmie zdjęcie Andrzeja Chyry. Aktor wyjawił, że Sylwester Latkowski nigdy nie skontaktował się z nim, aby porozmawiać o swojej produkcji.

dn56e71

"Szkoda więc, że Pan Latkowski nie zapytał mnie wprost, jakie były okoliczności wykonania tego zdjęcia. Podejrzewam, że obawiał się, iż moja odpowiedź nie będzie pasowała do z góry założonej przez niego tezy. Nie przeszkodziło mu to w wykorzystaniu mojego wizerunku w filmie i w jego zapowiedzi" - oświadczył aktor.

Andrzej Chyra szczegółowo wyjaśnił, w jakich okolicznościach powstało owe zdjęcie.

"Kilka lat temu przechodząc wraz z partnerką i dzieckiem w godzinach przedpołudniowych plażą w Sopocie, postanowiliśmy zatrzymać się i napić kawy, czy choćby wody, na tarasie Zatoki Sztuki. Gdybym wtedy wiedział, że z tym miejscem są związane tak potworne rzeczy, to nigdy bym tam nie wszedł. Wtedy niestety nie wiedziałem(...). Bardzo szybko podszedł do nas ktoś z obsługi. Przedstawił kawiarnie jako ważne miejsce na kulturalnej mapie Sopotu. Następnie zapytał, czy bym się nie zgodził zrobić zdjęcia z poparciem dla dalszego działania kawiarni. Zgodziłem się. Popieram zazwyczaj wszystko, co może pomóc w jak najszerszym propagowaniu i funkcjonowaniu kultury. Nie miałem najmniejszego pojęcia, jaki był faktyczny motyw tego działania" - objaśnił.

Aktor stanowczo odcina się od powiązań z kryminalnym obliczem Zatoki Sztuki. Zapowiada, że wstąpi na drogę sądową z twórcami filmu "Nic się nie stało".

dn56e71

"Brzydzę się działaniami osób przedstawionych w filmie, ale wzbudza też mój najgłębszy sprzeciw ta obraźliwa insynuacja, służąca uzyskaniu większego rozgłosu filmu, bez zastanowienia się, jakie konsekwencje to dla mnie i dla powagi sprawy niesie. Nie zamierzam takiego stanu tolerować i zostawiać go wyłącznie swojemu biegowi, gdyż działania TVP i Pana Latkowskiego, wyrządziły sprawie, mnie i moim bliskim krzywdę" - napisał Andrzej Chyra.

Przypomnijmy, że pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiem i TVP zapowiedziały jak dotąd Grażyna Wolszczak, Natalia Siwiec i jej mąż Mariusz Raduszeski, Renata Kaczoruk, Borys Szyc, Kuba Wojewódzki, Adam "Nergal" Darski i Krzysztof Zanussi.

dn56e71

Podziel się opinią

Share

dn56e71

dn56e71